Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hong Kong’da dünyanın en yüksek oteli açıldı

04 Mayıs, 2011 | 15:27

Dünyanın en yüksek oteli, Çin’in güneyindeki Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ndeki Uluslararası Ticaret Merkezi binasında açıldı.

Dünyanın en ünlü lüks otellerinden The Ritz-Carlton zincirine ait olan yeni otel, ziyaretçilerine Hong Kong’a kuşbaşı bir görüntü sunuyor.

Çin yerel medyasında yer alan haberlerde, Hong Kong’taki Uluslararası Ticaret Merkezi’nin 102. ve 118. katları arasında hizmete giren otelin 490 metre yüksekliğindeki gökdelende hizmet vermeye başladığı bildirildi. Toplam 312 odanın bulunduğu otelde en düşük oda ücretinin 6 bin Hong Kong Doları (yaklaşık 1187 TL), kral dairesinin ücretinin de 100 bin Hong Kong Doları (yaklaşık 19 bin 795 TL) olduğu belirtildi.

The Ritz-Carlton oteller zincirinin dünya genelindeki 75, Asya’daki 16. oteli olan yeni otelin hizmete girmesinin ardından ziyaretçilerine Hong Kong’a kuşbaşı bir görüntü sunuyor.

Otelin yapıldığı 118 katlı Uluslararası Ticaret Merkezi, Hong Kong’un Batı Kowloon kısmında 2010 yılında inşa edilmiş ve dünyanın en yüksek dördüncü binası olmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünyanın en yüksek oteli, Hong Kong, Hong Kong dünyanın en yüksek oteli, Hong Kong otel, Otel, Uluslararası Ticaret Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları