Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hollywood rüyamız er geç gerçekleşecek

03 Mart, 2012 | 12:10

ABD’nin Los Angeles kentinde ilk kez düzenlenen Türk Film Festivali’nde, Türk sinemasının önemli yönetmenlerinden Derviş Zaim ve son yapımı ”Gölgeler ve Suretler” Amerikalı seyircilerle buluştu, izleyenlerden tam not aldı.

ABD’nin Los Angeles kentinde ilk kez düzenlenen Türk Film Festivali’nde, Türk sinemasının önemli yönetmenlerinden Derviş Zaim ve son yapımı ”Gölgeler ve Suretler” Amerikalı seyircilerle buluştu, izleyenlerden tam not aldı.

Amerikan sinemasının kalbi Hollywood’un bulunduğu Los Angeles’ta, genç ve yetenekli Türk sinemacıların öncülüğüyle yapılan Los Angeles Türk Film Festivali, bu yıl ilk kez düzenlenmesine rağmen Amerikalıların ilgisini çekmeyi başardı.
Kültür ve Turizm Bakanlığının ana sponsorluğundaki festivalde, uzun metrajlı film gösteriminde, festivalin açılış yapımı Zaim’in ”Gölgeler ve Suretler” filmi oldu. Film, Amerikalı sinemaseverler ve Los Angeles’ta yaşayan Türklerin yoğun ilgisini çekti.

Yönetmen Zaim de filminin gösteriminin ardından seyircilerin sorularını yanıtladı. Seyircilerden hayli soru alan Zaim, gösterimin ardından AA muhabirine konuştu.

Bugüne kadar böyle bir festivalin olmaması önemli bir boşluktu

Sorularımızı yanıtlarken, ABD’nin batı yakası ve önemli bir kültürel merkezi olan Los Angeles’ta bugüne kadar bir Türk film festivali düzenlenmemiş olmasını bir ”boşluk” olarak değerlendiren Zaim, ”ABD’nin önemli bir kültürel merkezindeki bu boşluğun doldurulmasının hem buranın hem de Türk kültürünün kaynaşması, birbirini anlaması, zenginleşmesi ve özgürleşmesi için bir fırsat teşkil edeceğini düşünüyorum. O nedenle bu festivali kim düzenlerse düzenlesin desteklemek gerekli” dedi.

Festivalin iki ülkenin sineması ve kültürü arasında da her anlamda köprüler kurabileceğini dile getiren Zaim, bir soru üzerine, şunları kaydetti:

”Bir Türkün Hollywood’a gitmesi, Hollywood’da iş yapması er ya da geç gerçekleşecek ama bu size, hayata, dünyaya, başkalarına ne kertede yararlı olacaktır, ondan hiçbir zaman emin olamayız. Ama neden emin olabiliriz- Böyle bir festivalin olması, sistematik hale gelmesi karşılıklı anlayışı, zenginleşmeyi, gelişmeyi sağlayacaktır, Bu da şahsi başarıların dışında, tek başına çok çok önemli.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Derviş Zaim, Derviş Zaim haberleri, Hollywood, Hollywood rüyası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları