Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hollandalı turistlere su kemerli karşılama

09 Nisan, 2013 | 11:41

Hollandalı turistlere su kemerli karşılama Milas-Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ne gelen sezonun ilk turist kafilesine görkemli karşılama töreni düzenlendi.

Havalimanına 180 yolcusunu indiren Corendon firmasına ait uçak, ilk olarak itfaiye ekiplerinin su kemeri oluşturmasıyla sürpriz bir karşılama yapıldı.

Uluslararası 2 havalimanına sahip Muğla’ya yılın ilk turist kafileleri gelmeye başladı. Geçen yıl hizmette açılan Milas-Bodrum Dış Hatlar Terminali’ne Corendon firmasının Alanya isimli Brüksel uçağı, 180 yolcu ile iniş yaptı. Uçak piste indiği sırada DHMİ İtfaiye araçlarının aprondan su kemeri oluşturarak karşıladı.

Havalimanına iniş yapan yolcuları Muğla Valisi Fatih Şahin, Dış Hatlar Terminali Genel Müdürü Giuseppe Russo, Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gökmerdan, Bordum Otelciler Birliği Başkanı Halil Özyurt, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş karşıladı.

Mondial firmasına ait 2 kaptan ve 5 kabin görevlisinden oluşan CAI 724 sefer sayılı Brüksel uçağı 180 yolcu ile Milas-Bodrum havalimanına saat 10.36 sıralarında iniş yaptı. Uçağın piste inişi sonrası DHMİ’ye ait iki itfaiye aracının fıskiyelerinin havaya püskürttüğü su kemeri altında uçak aprona yanaştı. Gelen 180 yolcu giriş işlemlerinin ardından önce bando tarafından karşılandı. Yolcular aprondan çıkış yaptıkları esnada ise hostesler tarafından ikramda bulunuldu. Turistlere Türk lokumu, şarap, nazar boncuğu ve yiyecek ikramında bulunuldu. Yolcuları çıkışta karşılayan Vali Şahin ve Dış Hatlar Genel Müdürü Russo, Jurgen Vandendriessche eşi Vanessa Verhoest, çocukları Vannie Vandendriessche ve Shanner Vandendriessche’ye çiçek verdi.

Muğla Valisi Fatih Şahin gazetecilere yaptığı açıklamada, güzel bir etkinlikle ilk gelen turist kafilesini karşıladıklarını belirterek, “Sıcakkanlılığımızla ve misafirperverliğimizle karşıladık. Turizmde uzun dönemli düşünmemiz, kaliteden taviz vermemiz lazım, yenilikçi olmamız lazım. Gelen turistleri ne kadar memnun ülkemizden ayırabilirsek uzun dönemde bir kazanacağız. Böyle bir etkinlikle onlara sıcak bir karşılama sunduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Turizmde sadece bu karşılamanın yetmediğine dikkat çeken Şahin, “Turistlerin bundan sonra otelde, sokakta alacağı hizmetler, diğer bütün vatandaşlarımızın tutum ve davranışları da çok önemli. Muğla olarak bizim bu konuda gayet güzel bir geçmişimiz var. Daha güzel hedeflere ulaşmak için elbirliğiyle çalışıyoruz ve gayret gösteriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Milas-Bodrum Dış Hatlar Havalimanı’nda güzel bir ortamda yerli ve yabancı turistleri ağırladıklarının altını çizen Vali Şahin, “Bu da bizim için güzel bir mutluluk. Çünkü turizmde transfer en önemli üç başlıktan bir tanesi. Transfer mekânın böyle güzel olması onlara iyi hizmet verebilmemiz umarım bize olan dönüşleri artıracaktır. Muğla’da son 3 yıldır 3 milyonun üzerinde turist ağırlıyoruz. 2013 yılı hedeflerimizle bunun altında değil, üstündedir. Bu yılki ilk veriler olumlu verilerdir. Bu yılın daha iyi olacağına inanıyorum. Ama bize düşen vazifeleri halk, sektör ve kamu olarak sürekli daha iyi şekilde yerine getirirsek barışı kaçınılmazdır.” şeklinde konuştu.

Mondial Milas-Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminali Genel Müdürü Giuseppe Russo ise bu firmanın ilk uçuşu olmadığını vurgulayarak, “Coredon Havayolları şirketi OnurAır gibi bir Türk havayolu şirketidir. Diğerleri gibi güzel bir işbirliğimiz var. Bodrum’a çok uçuşu olduğu için Corendon’a ait bu uçuşu tercih ettik. Bu bir sezon açılışı, ilk uçuşumuz değil. Geçen yıl açılışımız yaptık. 1 yıldır faaliyetteyiz. Türkiye’nin en modern ve en yeni havalimanıyız. Gerek güvenlik gerekse de teknik ekip açısından inanılmaz modern, Avrupa’daki sayılı havalimanlarından birine sahibiz. Geçtiğimiz sene gayet iyi başarılarla geçirdik. 2 milyon kadar turist ağırladık. 5 milyonu aşacak kapasitemiz var. Bunun için elimizin taşın altına koyup bölgemiz, havalimanımız ve ülkemiz için en önemli şey pazarlamadır. Bunun için elimizden geleni yapıp, uçuş sayısını artırıp turizme katkıda bulunmak niyetindeyiz.” ifadelerini kullandı.

MİLAS-BODRUM HAVALİMANI DIŞ HATLAR TERMİNALİ

Yeni dış hatlar terminal binası ve mütemminleri projesi, YİD modeli ile 2 Ağustos 2006 tarihinde gerçekleştirilen ihalesiyle 45 aylık işletme süresi karşılığında; ‘Mondial Milas-Bodrum Havalimanı Uluslar arası Terminali İşletmeciliği ve Yatırım A.Ş.’ yapım ve işletimi için görevlendirildi. İnşaat çalışmaları tamamlanarak 14 Mayıs 2012 tarihinde geçici kabulü yapılan terminal binası, 16 Mayıs 2012 tarihinde yolcu kabulüne başlanmıştır. Resmi açılış töreni 3 Haziran 2012 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum Kaymakamı Mehmet Gökmerdan, Hollandalı Turist, Hollandalı Turistler, Milas Bodrum Havalimanı, Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, Muğla Valisi Fatih Şahin,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları