Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hollandalı turistler Manavgat’ta

23 Mayıs, 2012 | 15:01

Hollandalı turistler Manavgat’ta/Turizm haberleri

Antalya Manavgat’ta müşteri analizi anketi yapan Hollandalı öğrenciler, Türk esnafını sempatik ve güler yüzlü buldu. 23 Hollandalı öğrenci, Manavgat’ta 4 semt pazarında 172 pazarcı esnafı ile yüz yüze anket yaptı.

Hollanda Haarlem Turizm Otelcilik Üniversitesi Anket Grubu Başkanı Rilana Westland, soru sordukları 214 Hollandalının yüzde 96’sının Antalya’da tatil yapmaktan memnun olduklarını belirttiğini söyledi.

Hollandalı turistlerin esnafı sempatik ve güler yüzlü bulduklarını kaydeden Westland, esnafın en çok beğendikleri yönünün bir adres tarifinde turistlere olağan üstü gayret göstermeleri olduğunu söyledi.

Ankete katılan Hollandalıların yüzde 84’nün esnafı şakacı ve güler yüzlü bulduğunu belirten Westland, en önemli şikayetlerinin ise pazar yerlerini gösteren yön levhası olmaması ve pazarda satılan ürünlerde bazı işyerlerinin etiket fiyatı yapıştırmaması olduğunu ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre Antalya’ya gelen 11 milyon turistin yüzde 6,4’ünü Hollandalılar oluşturuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Haarlem Turizm Otelcilik Üniversitesi, Hollanda, Hollandalı Turist, Hollandalı Turistler, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Manavgat, Manavgat Antalya, Manavgat Çayı, Turistler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları