Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hollanda Kraliyeti Zeugma Mozaik Müzesi’nde caz konseri verdi!

30 Kasım, 2018 | 13:44

Hollanda Kraliyeti Zeugma Mozaik Müzesi'nde caz konseri verdi!

Hollanda Kraliyeti Zeugma Mozaik Müzesi’nde caz konseri verdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Hollanda Kraliyeti ve Müzede Caz Derneği tarafından düzenlenen konser sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Hollanda Kraliyeti ve Müzede Caz Derneği tarafından düzenlenen konser sanatseverlerin büyük ilgisini çekti.

Hollanda Kraliyeti Zeugma Mozaik Müzesi’nde caz konseri verdi

Türkiye ve Hollanda arasındaki kültürel bağların güçlenmesinin amaçlandığı konsere ilişkin konuşan Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosu Bora Tezel, Zeugma Mozaik Müzesi’nde bulunan eserlerin dünyanın nadide eserlerinden olduğunu belirtti.

Zeugma Mozaik Müzesi'nde caz konseri

ABD’nin Bowling Green Devlet Üniversitesi’nden alınarak Türkiye’ye getirilen, “Çingene Kızı” mozaiğinin parçalarının, Gaziantep’e dün ulaştığını anımsatan Tezel, bundan duydukları memnuniyeti sözlerine ekledi.

Gaziantep Fahri Konsolosu Bora Tezel, “Oldukça tarihi ve anlamlı bir günde bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Kayıp parçalar buraya getirildikten sonra bu konserimizin ayrı bir gurur oldu.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından program, Joris Roelofs ile Clemens Van Der Feen konseri ile devam etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bora Tezel, Bowling Green Devlet Üniversitesi, Caz konseri, Çingene kızı, Gaziantep Fahri Konsolosu, Hollanda Kraliyeti, Joris Roelofs, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müzede Caz Derneği, Van Der Feen, Zeugma Mozaik Müzesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları