Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Schuddeboom ‘Terör Asla Kazanamaz’

10 Şubat, 2017 | 13:38

Robert Schuddeboom

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Schuddeboom yakın zamanda yaptığı röportajda; ‘ Terör Asla Kazanamaz’ dedi.

 

Hollanda Başkonsolosu Robert Schuddeboom, sosyal medya’dan yaptığı paylaşımlar ile öne çıkan konsolos; terör saldırılarından sonra hayatın, herşeye rağmen devam ettiğini ve bunu da sosyal medya’dan yaptığı paylaşımlar ile göstermeye çalıştığını belirtti.

 

Hollanda Başkonsolosu Schuddeboom ile yapılan röportajda sorulanlar ise;

– 3 yıl aşkın süredir buradasınız. ‘ Hayatın herşeye rağmen devam ettiğini’ anlatan bir tavır gösterdiniz. Bu tutumunuzu açıklar mısınız?

Güvenlik ve özgürlük arasında denge kurulmalı. Hayatımızı terör dikte edecekse o zaman yaşamaya değmez. Önlem almalıyız. Bir başkonsolos olarak 60 kişiden sorumluyum. Her zaman bilincinde olmamız gereken şey; ‘ Terör Asla Kazanamaz’. Terörü başımızdan yüzde yüz defetmek kolay olmayabilir ama terör İstanbul’u ve Türkiye’yi işlevselliğinden uzaklaştıramaz, ‘ Hayat Devam Etmeli’.

 

– Kendinizi Türkiye ‘de güvende hissediyor musunuz?

Burada, Avrupa şehirlerinden daha fazla saldırı olduğu inkar edilemez. Genel hava herkes gibi beni de etkiliyor olsa bile, ben İstanbul’da kendimi güvende hissediyorum. Eşim, Ben ve oğlum buradayız, bir saniye bile ayrılmayı düşünmedik. Bir diplomat olarak çok zor şartlarda görev yaptığım oldu. Bir yandan dikkatli ve gerçekçi olmanın, diğer yandan da hayata devam etmenin önemini çok iyi biliyorum.

– Türkiye hakkında izlenimleriniz nedir?

4 yıldır buradayım ve 1984 senesi ilk ziyaretimden beri değişmeyen tek şey Türk insanının misafirperverliği. Türklerin zorlukların üstesinden nasıl geldiğini görüyorum ve bundan çok etkileniyorum. Umarım terör bir gün ortadan tamamen kalkar zira insanların genel olarak misafirperverliği ile çelişiyor.

resim 3

– İstanbul’da en sevdiğiniz yerler neresi?

İstanbul gerçekten kendisine aşık olduğum bir şehir. Farklı uygarlıkların yan yana veya üstüne koyarak oluşturdukları mirasları barındıran özgün bir şehir. İstiklal Caddesi ‘nin enerjisini de çok seviyoruz. Bana göre İstiklal caddesi, İstanbul’un kalbi. İstanbul’da yaşayanların halet-i ruhiyesini, İstiklal caddesinden anlayabilirsiniz. Hayatını boyunca İstanbul’un yeni yerini her gün keşfedebilirsiniz. İstanbul dışında favorilerimiz ise, Olimpos ve Fethiye arasındaki bölge, geçen yıl orada muhteşem bir 10 gün geçirdik.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hollanda, Hollanda Başkonsolosu, İstanbul, Robert Schunddeboom, Terör Asla Kazanamaz, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları