Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hokkaido adasından turistlere çağrı: Lütfen sesli şekilde gaz çıkarmayın

27 Nisan, 2016 | 08:48

Hokkaido-Japan

Japonya’da turistlerin en çok ilgi gösterdiği bölgelerden olan Hokkaido adasında, seyahatseverler için ilginç bir broşür yayımlandı.

Japonya’nın en kuzeyinde bulunan ve hem termal kaynakları hem de kayak merkezleriyle milyonlarca turist çeken Hokkaido adasında yayımlanan bir broşürde, turistlerden Japon kültürüne saygılı davranmaları istendi. Hokkaido Turizm Ofisi tarafından İngilizce olarak bastırılan broşürlerde, turistlerden halka açık alanlarda geğirmemeleri ve gaz çıkarmamaları istendi.

Japonya’daki anlayışın, başkalarını rahatsız edecek davranışlarda bulunmamak olduğu belirtilen broşürde, toplum içinde bağırarak konuşulmaması, mağazalarda yer alan ürünlerin paketlerinin açılmaması, ‘ne kadar uzun olursa olsun’ kuyruklara riayet edilmesi, yemek yerken masanın üzerinin temiz tutulması gibi öğütler verildi.

Japon kültüründe planlara sadık olmanın önemli bir yeri olduğuna da dikkat çeken broşür, toplulukla birlikte hareket eden turistlere belirlenen saatte belirlenen buluşma noktalarında olmaları gerektiği de hatırlatıldı (Sputnik).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hokkaido, Hokkaido adası, Japonya, Japonya Hokkaido, Japonya turist, Japonya turizm, Japonya Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları