Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hokkaido adasından turistlere çağrı: Lütfen sesli şekilde gaz çıkarmayın

27 Nisan, 2016 | 08:48

Hokkaido-Japan

Japonya’da turistlerin en çok ilgi gösterdiği bölgelerden olan Hokkaido adasında, seyahatseverler için ilginç bir broşür yayımlandı.

Japonya’nın en kuzeyinde bulunan ve hem termal kaynakları hem de kayak merkezleriyle milyonlarca turist çeken Hokkaido adasında yayımlanan bir broşürde, turistlerden Japon kültürüne saygılı davranmaları istendi. Hokkaido Turizm Ofisi tarafından İngilizce olarak bastırılan broşürlerde, turistlerden halka açık alanlarda geğirmemeleri ve gaz çıkarmamaları istendi.

Japonya’daki anlayışın, başkalarını rahatsız edecek davranışlarda bulunmamak olduğu belirtilen broşürde, toplum içinde bağırarak konuşulmaması, mağazalarda yer alan ürünlerin paketlerinin açılmaması, ‘ne kadar uzun olursa olsun’ kuyruklara riayet edilmesi, yemek yerken masanın üzerinin temiz tutulması gibi öğütler verildi.

Japon kültüründe planlara sadık olmanın önemli bir yeri olduğuna da dikkat çeken broşür, toplulukla birlikte hareket eden turistlere belirlenen saatte belirlenen buluşma noktalarında olmaları gerektiği de hatırlatıldı (Sputnik).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hokkaido, Hokkaido adası, Japonya, Japonya Hokkaido, Japonya turist, Japonya turizm, Japonya Turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları