Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hobbit Köyü’ne beklenmedik yolculuk

05 Mayıs, 2014 | 14:59

Yüzüklerin Efendisi filmi ile hayatımıza giren cüce Hobbit’lerin Yeni Zelanda’daki köyüne yolculuğa ne dersiniz?

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerini eminiz ki bir çoğunuz izlemiştir. Peki kısa boylu mitolojik karakterler yani Hobbitler’in yaşadıkları evlerin gerçekten varolduğunu biliyor muydunuz?

hobbit-koyu

Güney Büyük Okyanus’da bir ada ülkesi Yeni Zelanda’yı duymayanınız yoktur. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filmi ile hayatımıza giren cüce Hobbitler, işte bu köylerde yaşıyor.

HOBBİT KÖYÜ TURLARI İÇİN TIKLAYIN

hobbit-koyu-01

Filmin yapımcı ve yönetmeni Peter Jackson, 1998′de ‘Yüzüklerin Efendisi’ üçlemesini çekmek için mekan ararken Yeni Zelanda’daki Matamata’yı görmüş ve “Hobbit köyü için buradan daha iyi bir yer düşünülemez” demiş.

hobbit-koyu-02

Peter Jackson tarafından yaptırılan Hobbit Köyü, muhteşem yapısıyla göz kamaştırıyor. Yüzüklerin Efendisi serisinin ardından gelen Hobbit filmleri, köye olan ilgiyi her geçen gün daha da artırıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hobbit, Hobbit köyü, Hobbit köyü yeni zelanda, Hobbit serisi, Matamata, Matamata Hobbit, Matamata Yeni Zelanda, Peter Jackson, Peter Jackson filmleri, Peter Jackson Hobbit, Yeni Zelanda, Yeni Zelanda hobbit, Yeni Zelanda hobbit köyü gerçek mi, Yeni Zelanda Turu, Yüzüklerin Efendisi, Yüzüklerin Efendisi filmleri, Yüzüklerin Efendisi serisi, Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları