Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hızlı tren seferleri Eskişehir turizmini canlandırdı

11 Haziran, 2009 | 09:30

Eskişehir hızlı tren seferleri Ankara-Eskişehir arasında seferlere başlayan Yüksek Hızlı Tren (YHT), Eskişehir’e turizm açısından önemli katkı sağladı.

Yaklaşık üç aydır hizmet veren YHT ile birçok kişi Ankara’dan Eskişehir’e turistik gezi gerçekleştirdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Osman Gül, Yunus Emre’nin kabri, Nasreddin Hoca’nın doğduğu ev, Frigya Vadisi ve Yazılıkaya’ya ev sahipliği yapan, lületaşı, ilk Türk yapımı Devrim otomobili ve çiğbörek gibi değerlere de sahip Eskişehir’in son yıllarda iç turizm açısından canlılık yaşadığını belirtti.

Hızlı Tren’in Eskişehir turizmine büyük katkı sağladığını belirten Gül sözlerine şöyle devam etti: “Son yıllarda yapılan çalışmalar sonunda Eskişehir turizm kenti olmaya başladı. Her geçen ay turizmden daha çok pay almaya başladık. Otellerdeki doluluk oranı arttı. Otel sayımız artıyor. Hafta sonu otellerde yer bulunmuyor. Mart ayında seferlere başlayan hızlı tren hareketlenen Eskişehir turizmini daha da canlandırdı. Ankara’dan Eskişehir’e her gün dört sefer yapan hızlı tren günde ortalama bin kişi taşıyor. Geçen ay Ankara’dan hızlı tren ile 25 bin kişi kentimize geldi. Bunun yüzde 40’ı turistik amaçlı gezi yapanlardan oluşuyor. Günübirlik gelenler de var, kentte konaklayanlar da var. Sadece hızlı trene binmek için Eskişehir’e gelenler bile var. Hızlı trenin bu avantajını iyi kullanacağız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Osman Gül, Ankara-Eskişehir seferleri, Devrim otomobili, Eskişehir Yüksek Hızlı Tren, Eskişehir Hızlı Tren, Eskişehir Otelleri, Frigya Vadisi, Yüksek Hızlı Tren,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları