Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Hitit Yolu’ ITB Berlin 2011’de Tanıtılacak / Turizm Haberleri

03 Mart, 2011 | 12:17

‘Hitit Yolu’ ITB Berlin 2011’de Tanıtılacak

Tematik Kültür yolu olan ‘Hitit Yolu’, Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecek ‘ITB Berlin Turizm Fuarı’nda tanıtılacak.

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecek “ITB Berlin Turizm Fuarı”na Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Ajansı ile birlikte katılacak olan Çorum, Tematik Kültür yolu olan ‘Hitit Yolu’nun tanıtımını yapacak. Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre Berlin’de bu yıl 45’incisi düzenlenecek olan “ITB Berlin Turizm Fuarı”, 8-13 Mart 2011 tarihleri arsında gerçekleştirilecek.

Fuara yaklaşık 150 ülkeden katılım olacak. YHKB Ajansına tahsis edilen stantta Samsun, Tokat, Çorum ve Amasya illerinin tanıtımı yapılacak. Kültür ve Turizm Müşavirliği’nce ‘Hitit Yolu’nun tanıtımı için ikinci bir stant tahsis edildi. Tarihi antik yollarla eski göç yolları esas alınarak projelendirilen ve 2010 Mayıs aynıda başlatılarak Kasım ayında tamamlanan bir tematik kültür yolu olan ‘Hitit Yolu’nun tanıtımı için sunumlar yapılacak. Fuarda Almanca olarak hazırlanan “Hitit Yolu” kitabının da dağıtılacağı açıklandı. Fuara, Çorum Valisi Nurullah Çakır’ın yanı sıra İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru, “Hitit Yolu Projesi” Koordinatörü Ersin Demirel ve İl Özel İdaresi yetkililerinin de katılacağı bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Özüdoğru, Ersin Demirel, Hitit Yolu, Hitit Yolu ITB Berlin 2011, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru, ITB Berlin, ITB Berlin 2011, Turizm Haberleri, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları