Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hisarcıklıoğlu: Turizm kemiksiz et

23 Temmuz, 2012 | 14:14

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kayseri’de hemşehrilerine turizm yatırımlarına yönelmeleri tavsiyesinde bulundu.

Kayseri’deki temasları kapsamında Kayseri Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası başkan ve yöneticilerini de ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu onlara çeşitli önerilerde bulundu. Kayseri’nin bu güne dek sucuk, pastırma, halı ve mobilyasıyla tanındığını belirten Hiracıklıoğlu, Kayserili işadamı ve ticaret erbabını turizm yatırımlarına yönelmeleri konusunda uyarıp, şöyle konuştu:

“Türkiye’de eskiden 365 odadan, yabancı dil bilen oda başkanı sayısı bir elin parmakları kadardı. Şimdi yabancı dil bilmeyen, kenti için, ülkesi için işadamı ve yatırımcının önüne düşmeyen oda başkanımız kalmadı. Kayseri’nin ekonomik açıdan şöhreti belli. Burası, Türkiye’nin ve dünyanın iddia ediyorum en yaşanacak kentlerinden birisi. Bu günlerde Erciyes dağına yapılan yatırımlar burayı kış sporları ve turizm merkezine dönüştürüyor. Kapadokya da yanıbaşınızda. Turizm, Kayseri deyimi ile kemiksiz et gibi. Şimdi Kayserili işadamları olarak turizme ylönelme zamanı. Turizmde yapılacak sıçrama, Kayseri’nin birliğine beraberliğine de önemli katkılar yapacaktır.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kayseri, Rıfat Hisarcıklıoğlu, Rıfat Hisarcıklıoğlu Kayseri, Rıfat Hisarcıklıoğlu turizm, TOBB, Turizm Haberleri, Turizm kemiksiz et,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları