Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hırvatistan ve Macaristan’a vizeler resmen kaldırıldı

26 Temmuz, 2014 | 11:29

Hırvatistan ve Macaristan ile vizelerin kaldırılmasını kabul eden anlaşma resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

NationalTürk’ün haberine göre;

Türkiye ve Hırvatistan arasında 16 Mayıs’ta Zagreb’de imzalanan “Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport Hamilleri İçin Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma”ya göre, diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri her 180 günde 90 güne kadarki ziyaretlerinde vize yükümlülüklerinden muaf tutulacak.

HIRVATİSTAN TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Türkiye ile Macaristan arasında 5 Mart 2014’te Tahran’da imzalanan “Kara Ulaştırması Karma Komisyon Toplantısı Protokolü”ne göre, iki ülke arasında 4-5 Mart’ta İzmir’de yapılan toplantıda, eşya ve yolcu taşımacılığı konuları müzakere edildi ve istatistiki bilgi teatisinde bulunuldu. İki ülke, ikili ticaretin 5 milyar dolara ulaşması hedefinde anlaştı ve ticaret hacmiyle ilgili olarak ulaştırmanın önemini belirtti.

Liberya ile 13 Mayıs 2014’te imzalanan “Eğitim Alanında İşbirliği Anlaşması” ise iki ülke örgün ve yaygın eğitimde bilgi ve bilimsel yayınların değişimi, uzman, öğretmen ve öğrenci değişimi, teknik ve mesleki eğitim çerçevesinde deneyimlerin paylaşımı, eğitimde uygulanan yeni teknolojiler konusunda tecrübe değişiminde işbirliğini teşvik edecek ve kolaylaştıracak.

MACARİSTAN TURU İÇİN TIKLAYIN

Liberya kendi eğitim sistemi içinde Türkçenin yabancı dil olarak öğretilmesi ve öğrenilmesini teşvik edecek. Ülkeler, karşılıklılık temelinde ve imkanları çerçevesinde, ihtiyaç duyulan alanları da dikkate alarak her yıl birbirlerine dil kursu, yükseköğrenim ve araştırma bursları tahsil edecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hırvatistan, Hırvatistan haberleri, Hırvatistan Türkiye vize, Hırvatistan Turu, Hırvatistan Vize, Hırvatistan vize kaldırıldı, Hırvatistan vizesiz, Macaristan, Macaristan vize, Macaristan vize kaldırıldı, vizesiz gidilen ülkeler,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları