Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hırvat Havayolları’na ait uçak 12 yıl sonra İstanbul’da

18 Mayıs, 2011 | 11:05

Hırvatistan Havayolları 12 yıl aradan sonra Zagrep-İstanbul seferlerine yeniden başladı.

Atatürk Havalimanı’na gelen Airbus A319 model uçağı su kemerinin altından geçip park etti, yolcular çiçeklerle karşılandı.

Haftanın üç günü karşılıklı düzenlenecek seferler ilki için düzenlenen törene TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü ve Hırvatistan Havayolları CEO’su Sreçko Şimunoviç katıldı.
Kemal Ünlü, Atatürk Havalimanı’nın, yolcu akış hızı ve sunduğu hizmet kalitesiyle sadece Türkiye’nin en büyük havalimanı değil, Avrupa’da övgüyle karşılanan, önemli havalimanlarından biri konumunda olduğunu belirtti.

Günde ortalama 850-950 uçağın kullandığı havalimanından yine günde yaklaşık 90 bin yolcuya hizmet verildiğini kaydeden Ünlü, dış hatlarda 117 havayolu şirketinin 219, iç hatlarda 10 havayolu şirketinin de 38 noktaya sefer gerçekleştirdiğini anlattı.

Hırvatistan Havayolları CEO’su Sreçko Şimunoviç de, 12 yıl sonra başlattıkları uçuşlarla İstanbul’u Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkelerine ulaşım için merkez haline getireceklerini söyledi.
Şimunoviç, “Uçuşlarımızla Hırvatistan ile Türkiye arasında daha güçlü işbirliği, önemli ekonomik sektör olan turizmin gelişimine katkıda bulunacağına, dostluğu pekiştireceğine eminim.”
Star Alliance üyesi Hırvatistan Havayolları, tarifeli uçuşlarını Salı, Perşembe ve Pazar günleri karşılıklı olarak düzenleyecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hırvat Havayolları, Hırvat Havayolları CEO, Hırvat Havayolları İstanbul, Sreçko Şimunoviç, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları