Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hintli turist sayısındaki büyük artış

06 Nisan, 2013 | 17:53

Hintli turist sayısındaki büyük artış Türkiye’ye gelen Hintli turist sayısındaki büyük artış dikkat çekici boyutta…

Türkiye’ye gelen Hintli turist sayıs 7 yılda 7 binden 64 bine çıktı.

Hintli turistlerin Türkiye’de ilk tercihi İstanbul olurken, ikinci sırada İzmir, üçüncü sırada Aydın ve dördüncü sırada ise Antalya yer alıyor.

Zengin Hintli turistler beş yıldızlı otellerde tatil yaparken orta gelir grupları apart(müstakil) otelleri tercih ediyor. Hintliler, tatil yapmada İskandinav ülke turistleri gibi ailecek tatil yapmayı seviyor.

Hintlilerin Türkiye’de ortalama tatil süreleri 7, tatil yaptıkları sürece ortalama harcamaları ise 890 ABD Doları olduğu belirtildi.

Hintli turistler dünyada en fazla tatil yapmada İngiltere, ABD, Çin, Taylan, Nepal, Singapur, Japonya, Kanada, Almanya, Fransa, Avustralya, İsviçre ve Türkiye’yi tercih ediyor.

Geçen yıl 827 bin Hintli turistin İngiltere’ye tatile gittiği ifade edildi. Hindistan’da 22 Unesco tescilli Dünya Kültür Mirası eser bulunduğu için Türkiye’ye gelen 64 bin turistin 26 bin 800’ü kültür, tarih ve arkeoloji turizmini tercih ediyor.

Hintli Turistler Kültür Turizminde Unesco Koruması Altındaki Şehirleri Tercih Ediyor

Le Passage to İndia Turizm Seyahat Acentesi Genel Müdürü Deepak Bhatnagar, yaptığı açıklamada, geçen yıl Türkiye’ye 17 bin Hintli turist getirdiklerini, bu sene yüzde 100’lük artışla 34 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Hintli turistlerin Türkiye’de en fazla merak ettiği yerlerin başında İstanbul, ardından İzmir Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kent ile Antalya’da bulunan tarihi ören yerleri olduğunu kaydetti.

Bhatnagar, “Antalya’ya getirdiğimiz Hintli turistleri kültür, tarih ve arkeoloji turizmine yönelik yapıyoruz. Hintli turistler Unesco kapsamındaki tarihi ören yerlerin ziyaretine özel önem veriyor. Çünkü Hindistan’da 22 Unesco korumasında antik şehir var. Antalya bölgesinde Side Antik Kent, Myra, Termessos ve Xanthos ziyaretlerine ilgi fazla. En fazla ilgi Unesco koruması altında olduğu için Xanthos ile Letooon antik kentleri.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Almanya, Avustralya, Çin, Fransa, Hindistan, Hintli turist, Hintli turist sayısı, İstanbul, İstanbul Turizm, İsviçre, İzmir, Japonya, Kanada, Kültür Turizmi, kültür turizmi merkezi, Nepal, Singapur, Taylan, türkiye Hintli turist, UNESCO,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları