Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hintli Havayolu şirketi İndigo ‘dan 16 milyar dolarlık uçak siparişi / Turizm Haberleri

12 Ocak, 2011 | 11:28

Hintli Havayolu şirketi İndigo ‘dan 16 milyar dolarlık uçak siparişi / Turizm Haberleri

Fransız Airbus uçak firması Hindistan’daki ucuz hava yolu şirketlerinden Indigo firmasının 180 yolcu uçağı siparişi verdiğini açıkladı. 2016 yılına kadar teslim edilecek uçakların toplam değeri ise 15.6 milyar doları buluyor.

Yaklaşık 16 milyar dolarlık anlaşma AIRBUS’un şimdiye kadar yaptığı en büyük satış olacak. Anlaşmaya göre Indigo firmasına 30 klasik A320s yanı sıra 150 adet modernize edilmiş aynı uçak model uçaklar (A320neo) Hindistan için daha sessiz ve ekonomik hale getirilecek. Uçakların 2016 yılında teslim edilmesi öngörülüyor.

Indigo yetkilileri, şirketin yeni ve ekonomik uçaklarla halka daha ucuz ve hızlı servis vereceğini söyledi.

Hintli Indigo firması ilk defa adını 2005 yılında Paris havacılık fuarında 100 Airbus A320s alarak duyurmuştu. Aynı firma geçtiğimiz ağustos ayında 150 uçak daha almayı düşündüğünü duyurarak uluslararası hatlarda da uçacağının sinyalini vermişti.

Başta Çin ve Hindistan olmak üzere Asya ülkelerinde yaşanan hızlı ekonomik büyüme hava trafiğini de artırdı.Yeni kurulan küçük havayolu şirketlerinin çoğu, büyük şirketlerin alt markası.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hintli Havayolu İndigo, İndigo, İndigo Havayolları, İndigo Uçak, İndigo Uçak Sipariş, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları