Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hint Okyanusu’nun Vanilya kokulu adası Reunion!

30 Kasım, 2018 | 10:15

Hint Okyanusu'nun Vanilya kokulu adası Reunion!

Güney yarım kürede, Vanilya kokulu bir Fransız adası… Hint Okyunasu’nda ve Paris’e tam 9000 km uzaklıkta… İnsanın başını döndüren vanilya kokusu ve muazzam güzelliği ile Reunion Adası, tam bir tropik cennet.

Hint Okyanusu’nun ortasında, muhteşem doğası, turkuaz denizi, yemyeşil bitki örtüsü, müthiş manzaraları ile turistlerin yeni gözdesi olan vanilya yani Reunion Adası, vanilyanın dünya üzerinde üretiminin yapıldığı en önemli coğrafyaları arasında yer alıyor.

Vanilya’nın muhteşem kokusu

Çiçeği senede yalnızca bir gün açan ve elle tek tek tozlaşması yapılan, bu işlemden yaklaşık iki sene sonra tüketime sunulan, kısacası özen, ilgi ve sabır isteyen vanilya çiçeği, dünyadaki en güzel kokan baharatlar arasında yer almaktadır. İşte bu kadar narin ve güzel bir bitki olan vanilyanın her yere yayıldığı o muhteşem kokusu ile özdeşleşmiş Reunion Adası da, bir o kadar özel bir tatil cenneti.

Hint Okyanusu'nun en güzel adalarından biri Reunion

Bourbon vanilyasının anavatanı

Reunion Adası eski adı ile Bourbon Adalarından biri olup, adını alan Bourbon vanilyası en bilinen ve tüketilen türdür.

Hint Okyanusu’nda, Madagaskar’ın doğusunda, gezegenimizdeki en sıra dışı adalardan biri Reunion Adası. Bir cenneti andıran doğal güzelliklerinin yanı sıra yapabileceğiniz o kadar çok aktivite de var ki bu cennet adada. Nüfusu 800 bini geçen Vanilya Adası Reunion’a en yakın ada 200 kilometre doğusundaki bir başka turizm cenneti Mauritius.

Reunion Adası'ndaki Vanilya Ağaçlarının Arasında Yürüyüş Yapın

Reunion Adası’ndaki Vanilya Ağaçlarının Arasında Yürüyüş Yapın

Vanilya ağaçlarının arasında yürüyüş yapmanın yanı sıra, yamaç paraşütü, dağ bisikleti ile tur, rafting, binicilik, kanyonlar çeşitli atkiviteler ile dünyanın ilgisini çekmeyi başarmış olan Reunion Adası’nda tatilinizi geçirmek gerçekten de büyük bir ayrıcalık olacaktır. Hint Okyanusu’nda bulunan Reunion Adası ayrıca, dalış yapabileceğinizi muhteşem yerlere de sahip.

Beyaz ve siyah kumlu plajlara, müthiş güzellikteki manzaralara sahip olan Reunion Adası, zümrüt ormanları, şelaleleri, eğlenceli sahil kentleri ile gerçekten keşfedilmesi gereken bir yer.

Dünyanın en erişilebilir aktif volkanlarından biri olan zorlu Piton de la Fournaise de Reunion Adası’nın görülmesi gereken yerlerinden biri. Hint Okyanusu’nun Vanilya kokan bu küçük adasında kültür meraklılarını da kendine çekecek birçok yeri mevcut.

Fransa’nın denizaşırı toprağı olan Reunion Adası, yüzyıllarca süren göçle yaratılan büyüleyici Creole, Afrika, Hint, Çin ve Fransız etkilerini taşımakta. Kültürel çeşitlilik, adanın sosyal yapısının ayrılmaz bir parçasını oluştururken, mimari hazineler, tarihi yerler, dini ve sömürge zamanlarından kalma yapıları turistler tarafından ilgiyle geziliyor. Reunion Adası’da ayrıca düzenlenen festivaller de buranın kültürünü yansıtan güzel örnekler oluşturmakta.

Piton de la Fournaise de Reunion Adası'nın görülmesi gereken yerlerinden biri

Reunion Adası’nda Gezilecek yerler

Reunion’da gezilecek o kadar çok yer var ki… İster yemyeşil ormanlardaki parklarda, ister halen sönmemiş olan volkanlarda, ister şelalelerin süzüldüğü ormanlarda, ister deniz kıyısında… Reunion Adası’nda gezilebilecek yerler arasında, Piton de Fournaise, Le Maido, Piton Maïdo, Le fenetre Les Makes, La Maison du Coco, Trou du Souffleur, Plage de La Saline les Bains, Kelonia, La Roche Merveilleuse, Niagara Fall, Musée Stella Matutina gibi yerleri saymak mümkün.

Reunion adası LUX* Saint Gilles oteli

Reunion Adası’nda Nerede Kalınır?

Adanın batı tarafında yer alan LUX* Saint Gilles korumalı bir lagün üzerinde bulunurken, adanın en büyük yüzme havuzuna da ev sahipliği yapmakta.

Fransa toprağı statüsündeki Reunion Adası’nda turistlerin en çok rağbet ettiği LUX* Saint Gilles, Hindistan cevizi ve casuarina ağaçlarıyla çevrili tropikal park içerisinde yemyeşil muhteşem bir tesis. Reunion Adası’nda nerede kalınır diye düşünmeyin. LUX* Saint Gilles, sunduğu müthiş konforunun yanı sıra birçok aktivite ile konuklarını en iyi şekilde ağırlamakta. Tesiste, voleybol, kürek sörfü, kano, tenis ve şnorkelli yüzme gibi birçok spor imkanı bulunmakta.

LUX Saint Gilles Kreole villaları ile tamamında tropikal bahçe ve havuz manzaralı

Reunion Adası’ndaki diğer bir seçenek ise LUX* Le Recif Reunion. Tropikal bahçelere yayılmış 3 hektar üzerine kurulan tesiste, Kreole villaları ile tamamında tropikal bahçe ve havuz manzaralı balkon olan oda ve suitlerde hizmet vermekte.
LUX* Le Recif bünyesindeki Le Maloya restoranda her gece farklı konseptte mutfaklarla leziz yemeklerin tadına varabilirsiniz.

Reunion’un Güzelliklerini WTS ile Keşfedin!

20 yıllık geçmişiyle dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen turizm acentelerinden olan World Travel Service (WTS), sunduğu ayrıcalıklara bir yenisini ekleyerek “WTS Luxury Collection” kapsamında dünyanın en prestijli otel zincirlerinden LUX* Resorts & Hotels ile anlaşma sağladı.

WTS ile Reunion Adası Turları’nın keyfini çıkarın!

WTs’nin Mauritius ve Reunion adalarındaki lüks otellerinin, Türkiye’deki tek yetkili partneri olduğu LUX* Resorts & Hotels zinciri, ayrıca 2019’da Birleşik Arap Emirlikleri, 2020’de İtalya ve Vietnam ile 2021’de Çin’de açılacak yeni LUX* otellerini de dünya turizminin hizmetine sunacak.

Dünyanın en çok ziyaret edilen tatil cennetlerinden biri olan Hint Okyanusu’ndaki Mauritius merkezli LUX* Resorts & Hotels, ülkenin ekonomik anlamda lider kuruluşu durumunda. LUX* Resorts & Hotels, Mauritius ve Reunion Adası’ndaki tesislerinde superior odalardan, değişik çeşitli suitelere ve özel hizmetkarlı ve havuzlu private villalara kadar konaklama imkanlarının yanı sıra seyahat boyunca çeşitli aktiviteler sunuyor.

LUX* Saint Gilles Reunion Adası'nda kalabileceğiniz muhteşem bir otel

WTS’den müthiş indirimler

LUX* Resort & Hotels ve World Travel Service arasındaki işbirliği sonucunda Mauritius’da bulunan farklı bütçe ve beklentileri karşılayacak olan tüm tesislerde WTS, müşterilerine en avantajlı fiyatları en iyi fiyat garantisiyle sunuyor.

31 Ekim 2019’a kadar yapılacak seyahatlerde rezervasyonunuzu 15 Aralık 2018’e kadar yapmanız halinde WTS % 25’e varan indirim fırsatı veriyor.

WTS; 15 Aralık’a kadar %15 indirimli fiyatları sektörde “tanışma fiyatı” olarak ilan etti.

WTS güvencesini hissedin

WTS, Resmi Partneri Emirates’in rotasındaki 55 nokta ve Dubai Stop Over ürünleriyle birlikte Dünyanın popüler turizm merkezleri olan Maldivler, Bali, Seyşeller, Mauiritus, gibi birçok tropik adanın en lüks otellerinde balayı çiftleriyle en iddialı deneyimlerini paylaşıyor.

Uzak Doğu, Latin Amerika, Küba’nın yanı sıra başta Yunanistan ve Yunan Adaları olmak üzere Avusturya, İspanya, İtalya, Fransa, İngiltere, İsviçre, Almanya ile birlikte tüm Avrupa, Hindistan, Japonya, Latin ve Kuzey Amerika Kıtası’nda bulunan yerel ofisleriyle dünyanın sayısız noktasında hizmet veriyor.

Dorchester & Kempinski & Versace & Armani ve Constance Otelleri ile de iş ortaklığı bulunan WTS’nin deneyimi ve üstün hizmet anlayışından bundan sonra Mauritius ve Reunion’daki LUX* otellerinde de faydalanabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Baştan çıkarıcı ada, Dina Mograbin, Fransız adası, Hint Okyanusu, Kelonia, La Maison du Coco, La Roche Merveilleuse, Le fenetre Les Makes, Le Maido, LUX* Le Recif Reunion, LUX* Saint Gilles, Piton de la Fournaise, Piton Maïdo, Plage de La Saline les Bains, Reunion Adası, Reunion mutfağı, Trou du Souffleur, Vanilya Adası, Vanilya kokulu Ada,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları