Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hint Okyanusu’nda bir cennet: Pemba Adası

01 Mart, 2018 | 11:19

Hint Okyanusunda cennet Pemba Adasi

Hint Okyanusu’nda yeşillikler içinde muhteşem güzelliklere sahip tropik bir ada Pemba… Kalabalıktan uzak Pemba Adası, doğa ile baş başa kalabileceğiniz turkuaz sularında yüzebileceğiniz, yağmur ormanlarında gezebileceğiniz masalsı bir yer.

Belki de şimdiye kadar görmediğiniz kadar medeniyetten uzak, doğanın bahşettiği muhteşemliği en güzel şekilde insanoğluna sunan Pemba Adası, Tanzanya’ya bağlı Zanzibar takımadalarının kuzeyinde yer almakta.

Peamba adasinda huzur

Afrika’nın parlayan yıldızı Pemba Adası

Turkuaz renklerin dans ettiği denizi, dünyanın en güzel kumlarından oluşan plajları, nefes kesen manzaraları, muhteşem mercan kayalıkları ve bozulmamış doğasında hala o saflığını koruyan misafirperver insanlarıyla yeryüzündeki cennet Pemba Adası, Afrika’nın parlayan yeni yıldızı olarak turistleri kendine çekmeye devam ediyor.

Dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olarak kabul edilen Pemba Adası, doğallığı seven, ruhunu dinlendirmek, her türlü karmaşadan ve teknolojiden uzak kalmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri.

Pemba’nın Arapça’daki anlamı ‘Yeşil ada’

988 kilometrekare alana sahip olan ve 407 bin nüfusa sahip Pemba Adası’nın büyük kısmı tepelik. Karanfil üretimiyle de ünlü olan Hint Okyanusu’nun bu cennet adasında ayrıca çeşitli baharatlar, pirinç, Hindistan cevizi, muz, manyok ve kırmızı fasulye yetiştiriliyor.

Pemba yesil ada

Büyük çoğunluğu Müslüman olan ada halkının bir diğer geçim kaynağı ise balıkçılık.

Adanın önemli şehirleri Chake-Chake, Mkoani ve en büyük kenti Wete’dir. Merkezi bir konumda bulunan Chake-Chake, bir tepenin üstünde konumlanmış.

pemba turkuaz denizi ile unlu

Dik uçurumları, muhteşem güzellikteki mercanları ile ünlü Pemba Adası, Arapça’da ‘Yeşil Ada’ olarak adlandırılıyor. Zanzibar takımadalarının en bakir yeri Pemba Adası’nın tercih edenlerin arasında balayı çiftlerinin sayısı da azımsanmayacak derecede. Pemba, balayını, el değmemiş, doğallığı kaybolmamış, sessiz, sakin, denizi, kumu muhteşem bir yerde geçirmek isteyenlerin tercihleri arasında ilk sırada bulunmakta.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Pemba Adası Balayı Turları sizi bekliyor.

Kelimelerle tarif edilemeyecek güzellikteki Pemba Adası, son yıllarda tatilini sessiz ve huzurlu bir ortamda, doğal güzellikler içinde geçirmek isteyen turistler sayesinde adını hızla duyurmayı başardı.

Bir doğa harikası Pemba

El değmemiş ve bozulmamış doğasıyla Pemba Adası, kalabalıktan uzak olmak isteyen turistlerin bir numaralı tercihi konumunda. Özellikle de balayı çiftlerinin gözdesi.

Balayi ciftlerinin tercihi Pemba

Gizli plajları, ormanları, lagün mozaikleri ile birlikte tarihi kalıntıların da bulunduğu bir doğa harikası Pemba halkı da güler yüzlülüğü ve konukseverliği ile turistleri en iyi şekilde ağırlamakta.

Su altındaki odalarda deniz keyfi!

Bu muazzam güzellikteki adayı tercih eden turistler, su altında bulunan otel odalarında mavinin her tonunu, çeşitli deniz canlılarını yattıkları yerden görebilme keyfine sahip oluyor.

Pembada su altinda uyumak

Adada, Ngezi Yağmur Ormanı, Mkame Ndume ve Ras Mkumbuu Harabeleri, Makoba ve Vumawimbi Plajı, Ras Kigomasha Deniz Feneri, Pemba Müzesi mutlak görülmesi gereken yerlerin başında gelmekte.

Pemba’da gün batımı seyretmek büyük zevk

pembada gunbatimi

Yerel balıkçıların kullandığı Ngalawa denen teknelerle gün batımını seyretmek, çeşitli endemik kuş türlerine, Vervet maymunlarına ve daha birçok hayvana ev sahipliği yapan Ngezi Yağmur Ormanları’nda tura katılmak adaya gelen turistlere muhteşem anlar yaşatmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika, Balayı Tatili, Cennet ada Pemba, Chake-Chake, En iyi dalış yeri, Hint Okyanusu, Mkame Ndume Harabeleri, Ngalawa, Pemba Adası, Pemba Kanalı, Pemba Müzesi, Ras Kigomasha Deniz Feneri, Ras Mkumbuu Harabeleri, Su altı oteli, Tanzanya, Zinzibar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları