Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hint mutfağının baştan çıkaran lezzetleriyle tanışın

22 Aralık, 2015 | 08:50

Hint mutfağının baştan çıkaran lezzetleriyle tanışın Tatlısından tavuğuna kadar bol baharatlı yemeklerden oluşan Hint mutfağının baştan çıkaran lezzetleriyle tanışın.

Müzikleri ve filmleri ile milyonları cezbeden Hindistan, dünyanın en özel ülkelerinden biri. Neredeyse her metrekaresi turistik zenginlik abidesi olan Hindistan’ı özel kılan diğer bir yönüyse zengin mutfağı.

Pek çok kültürden etkilenmiş Hint mutfağı, ülkenin kendisi gibi egzotik yemeklerle dolu. En çok balık ve pirinçle yapılan yemeklerin tüketildiği Hindistan’da Akdeniz mutfağının esintilerini görmek mümkün.

Hint mutfağının baştan çıkaran lezzetleriyle tanışın

Hindistan’ın incisi basmati pirincinin davetkar kokusu ile hint baharatlarının iddialı ve şaşırtıcı uyumuyla Hint mutfağının baştan çıkaran lezzetleriyle tanışın. Bu hafta MacroAtelier’de Hint esintileri esecek. Nefis lezzetleriyle bilinen Hindistan mutfağının en ünlü tatları, Macrocenter şeflerince 23-25 Aralık tarihlerinde düzenlenecek Workshop’ta meraklılarıyla buluşacak.

Macrocenter yemek atölyesindeki etkinlikte, Hint mutfağına özgü, “Tikka Masala Soslu Tavuk”, “Basmati Pilav” ve “Hindistan Cevizili Kheer Tatlısı” yapmayı öğreneceksiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Basmati Pilav, basmati pirinci, Hindistan, Hindistan Cevizi, Hindistan mutfağı, Hindistan yemek kültürü, Hindistan yemekleri, Hint mutfağı, Hint mutfağı yemekleri, MacroAtelier, Macrocenter, Macrocenter hint mutfağı, Macrocenter workshop, Tikka Masala Soslu Tavuk,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları