Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’ın Resmi Havayolu Firması Air India Satılıyor

13 Temmuz, 2017 | 09:20

Air India Hindistan

 

Hindistan’ın resmi havayolu firması olan Air India, tüm varlıkları ve sözleşmeleriyle birlikte devren satılığa çıkarıldı.

Hindistan’ın Resmi Havayolu Firması Air India Satılıyor

Hindistan Başbakanı Narendro Modi ve kabinesinin, yaklaşık 8 milyar dolarlık borcu bulunan ve halen devletin kontrolündeki Air India’nın tamamen veya kısmen satılarak özelleştirilmesine onay verdiği bildirildi. Habertürk kaynaklı habere göre, 1946 yılında kurulmuş olan Air India’nın London Heathrow Havalimanı’nın yakınında ticari bir taşınmazı; Tokyo, Hong Kong  ve Nairobi’de de çeşitli arazileri bulunduğu bildirildi.

Bu kadar büyük bir borcu olmasıyla birlikte, firmanın özelleştirilmesinin politik açılardan da kolay olmadığının altı çiziliyor. Çünkü, günümüzden yaklaşık 20 yıl önceki özelleştirme denemesi muhalefetin itirazları nedeniyle başarısız olurken, Başbakan Modi hükümetinin satış sürecini nasıl yöneteceği de şu an için bilinmiyor. Havayolu şirketinin özelleştirilmesi için istenecek olan miktar başta olmak üzere, birikmiş borçlarıyla ilgili tasarruflar da henüz mullakta kalmış durumda olduğu belirtiliyor.

Kaynak; 1 , 2

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air India, Hindistan,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları