Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’ın Resmi Havayolu Firması Air India Satılıyor

13 Temmuz, 2017 | 09:20

Air India Hindistan

 

Hindistan’ın resmi havayolu firması olan Air India, tüm varlıkları ve sözleşmeleriyle birlikte devren satılığa çıkarıldı.

Hindistan’ın Resmi Havayolu Firması Air India Satılıyor

Hindistan Başbakanı Narendro Modi ve kabinesinin, yaklaşık 8 milyar dolarlık borcu bulunan ve halen devletin kontrolündeki Air India’nın tamamen veya kısmen satılarak özelleştirilmesine onay verdiği bildirildi. Habertürk kaynaklı habere göre, 1946 yılında kurulmuş olan Air India’nın London Heathrow Havalimanı’nın yakınında ticari bir taşınmazı; Tokyo, Hong Kong  ve Nairobi’de de çeşitli arazileri bulunduğu bildirildi.

Bu kadar büyük bir borcu olmasıyla birlikte, firmanın özelleştirilmesinin politik açılardan da kolay olmadığının altı çiziliyor. Çünkü, günümüzden yaklaşık 20 yıl önceki özelleştirme denemesi muhalefetin itirazları nedeniyle başarısız olurken, Başbakan Modi hükümetinin satış sürecini nasıl yöneteceği de şu an için bilinmiyor. Havayolu şirketinin özelleştirilmesi için istenecek olan miktar başta olmak üzere, birikmiş borçlarıyla ilgili tasarruflar da henüz mullakta kalmış durumda olduğu belirtiliyor.

Kaynak; 1 , 2

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air India, Hindistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları