Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’ın Resmi Havayolu Firması Air India Satılıyor

13 Temmuz, 2017 | 09:20

Air India Hindistan

 

Hindistan’ın resmi havayolu firması olan Air India, tüm varlıkları ve sözleşmeleriyle birlikte devren satılığa çıkarıldı.

Hindistan’ın Resmi Havayolu Firması Air India Satılıyor

Hindistan Başbakanı Narendro Modi ve kabinesinin, yaklaşık 8 milyar dolarlık borcu bulunan ve halen devletin kontrolündeki Air India’nın tamamen veya kısmen satılarak özelleştirilmesine onay verdiği bildirildi. Habertürk kaynaklı habere göre, 1946 yılında kurulmuş olan Air India’nın London Heathrow Havalimanı’nın yakınında ticari bir taşınmazı; Tokyo, Hong Kong  ve Nairobi’de de çeşitli arazileri bulunduğu bildirildi.

Bu kadar büyük bir borcu olmasıyla birlikte, firmanın özelleştirilmesinin politik açılardan da kolay olmadığının altı çiziliyor. Çünkü, günümüzden yaklaşık 20 yıl önceki özelleştirme denemesi muhalefetin itirazları nedeniyle başarısız olurken, Başbakan Modi hükümetinin satış sürecini nasıl yöneteceği de şu an için bilinmiyor. Havayolu şirketinin özelleştirilmesi için istenecek olan miktar başta olmak üzere, birikmiş borçlarıyla ilgili tasarruflar da henüz mullakta kalmış durumda olduğu belirtiliyor.

Kaynak; 1 , 2

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air India, Hindistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları