Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’da uçak kazası:160 Ölü

22 Mayıs, 2010 | 12:24

Hindistan’ın güneyinde inişe geçtiği sırada pisti ıskalayarak yere çakılan Air India yolcu uçağında en az 160 kişi hayatını kaybetti.

Dubai’den kalkan Boeıng 737 tipi yolcu uçağı, Karnataka eyaletindeki Mangalore Havaalanı’na inişe geçtiği sırada pisti ıskalayarak yere çakıldı ve alev aldı.

Air India Express’den yapılan açıklamada 8 kişinin de kazadan sağ olarak kurtulduğu bildirildi. Şirket yetkilisi Anup Srivastava, kazadan yaralı kurtulan 8 kişinin hastanelerde tedavi altına alındığını duyurdu.

National Turk gazetesinde yer alan habere göre, uçakta bulunanların büyük kısmının Dubai’de çalışan Hindistanlı işçiler olduğu sanılıyor. Kaza anına şahitlik eden bir Hintli, uçağın yoğun yağış yüzünden pisti ıskaladığını söyledi.

Televizyonlarda yer alan görüntülerde yangın söndürme ekiplerinin uçağa su sıktıkları sırada kurtarma görevlilerinin sağ kalanları kurtarmak amacıyla çalıştıkları görülüyor. Televizyonlarda, bir itfaiyecinin yaralanmış bir çocuğu kolunda taşırken gösteren görüntüler yayımlandı.

Yetkililer, son 1-2 günden beri bölgeyi etkisi altına alan muson yağışlarının habercisi yağmurun görüş mesafesini düşürdüğünü ve bunun da kurtarma çalışmalarını zorlaştıran diğer bir etken olduğunu belirtiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
160 Ölü, Air India, Air India Express, Air India yolcu uçağı, Anup Srivastava, Boeıng 737, Boeıng 737 Kaza, Dubai Uçak Kazası, Hindistan Uçak kazası, India Express, Uçak Kazası, Uçak pisti ıskaladı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları