Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’da Dev Heykel

26 Aralık, 2016 | 15:45

Hindistan’da Dev Heykel

Hindistan 530 milyon dolarlık maliyeti ve 192 metrelik boyuyla dünyanın en uzun heykelinin inşasına başladı.

17. yüzyılda yaşamış Hindu Kral Chhatrapati Shivaji için dikilen uzunluğunun 192 metreyi aşması planlanan, dev heykel, bittiğinde dünyanın en uzun heykeli unvanını alacak.

Mumbai’nin (Bombay) batı sahilindeki bir adaya dikilecek olan devasa heykel, ABD’nin sembolü Özgürlük Anıtı’nın iki, Rio de Janeiro’daki Kurtarıcı İsa heykelinden ise 5 kat uzun olacak.

Maliyeti Yüksek Bulundu

17. yüzyılda yaşamış Hindu kral Chhatrapati Shivaji için yapılan heykelin maliyeti 530 milyon dolar olarak belirlendi. Maliyeti yüksek bulan halk ise projenin iptali için kampanya başlattı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları