Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’da Dev Heykel

26 Aralık, 2016 | 15:45

Hindistan’da Dev Heykel

Hindistan 530 milyon dolarlık maliyeti ve 192 metrelik boyuyla dünyanın en uzun heykelinin inşasına başladı.

17. yüzyılda yaşamış Hindu Kral Chhatrapati Shivaji için dikilen uzunluğunun 192 metreyi aşması planlanan, dev heykel, bittiğinde dünyanın en uzun heykeli unvanını alacak.

Mumbai’nin (Bombay) batı sahilindeki bir adaya dikilecek olan devasa heykel, ABD’nin sembolü Özgürlük Anıtı’nın iki, Rio de Janeiro’daki Kurtarıcı İsa heykelinden ise 5 kat uzun olacak.

Maliyeti Yüksek Bulundu

17. yüzyılda yaşamış Hindu kral Chhatrapati Shivaji için yapılan heykelin maliyeti 530 milyon dolar olarak belirlendi. Maliyeti yüksek bulan halk ise projenin iptali için kampanya başlattı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları