Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’da Deniz Kaplumbağalarının Üreme Dönemi

24 Mayıs, 2017 | 17:56
Deniz Kaplumbagları

Deniz Kaplumbagları

 

Hindistan’nın Doğu Kıyısındaki Orissa Eyaleti Sahilleri Deniz Kaplumbağalarının Üreme Döneminde Ev Sahipliği Yapıyor

Her sene Hindistan’nın doğu kıyısında Orissa eyaleti kıyıları  Deniz Kaplumbağalarının Üreme Döneminde Yuvası durumunda önemli bir yerdir. Her kış dişi deniz kaplumbağaları buralara yuvalamak için geliyor. Bu seremoni doğa olayına “Arribada” ismi veriliyor.

Yavru Deniz Kaplumbağları

Yavru Deniz Kaplumbağaları

Rushikulya yakınındaki kumsalda gerçekleşen bu olayı görmek için bir çok profesyonel fotoğrafçı veya doğayı seven gezginler ziyaret etmekte. Olive Ridley deniz kaplumbağalarının kuluçka dönemi 7 hafta sürmektedir. Kuluçka süresince deniz kaplumbağaları yavruları yumurtadaki besinler ile beslenir ve yumurtadan çıkarlar. Yumurta’dan çıkan kaplumbağalar denize ulaşmak için tehlikeli bir yolculuğu tamamlamak zorundadır. Bu olay Hindistan’ın kış aylarında gerçekleşmektedir.

Hindistan Tatili İle Doğayı ve Kültürü Keşfet

Hindistan, Asya’nın en büyük kültürüne sahip ikinci ülkesi olarak popülerliğini korumaktadır. Doğası, kültürü ve mutfağı ile ün yapmış bu Asya ülkesine dünyanın her yerinden ziyaretçi almaktadır. Balayı tatili ve yeni bir kültür tercih etmek isteyen seyahatçilerin ilgisini çeken Hindistan, renkler festivali ile de ön planda yer almaktadır.

Hindistan’da Gezilecek Şehirler

Hindistan’ın son dönemde MasterCard ” Dünyanın En İyi Tatil Yerleri” sıralamasına giren iki şehri bulunmaktadır; Mumbai ve Chennai bu listede yer almıştır.

 

Mumbai Hindistan Şehri

 

Mumbai Hindistan

Mumbai Hindistan

Mumbai, Hindistan’ın en büyük başkenti olarak önemli bir şehirdir.

 

Chennai Hindistan Şehri
Chennai Hindistan

Chennai Hindistan

Chennai, Hindistan’ın en büyük üçüncü şehridir ve kültürel miras, anıtlar, müzeler, tapınaklar olarak en önemli bir Hindistan şehridir.

 

Kalküta Hindistan Şehri
Kalküta Hindistan

Kalküta Hindistan

Kalküta, Hindistan’ın batı ticaretinde önemli rol alan, tarihi ve kültürel bir şehirdir.

 

Jaipur Hindistan Şehri
Jaipur Hindistan

Jaipur Hindistan

Jaipur, Hindstan’ın “Pembe Şehir” lakaplı en önemli turistik ve kültürel merkezlerindendir.

 

Agra Hindistan Şehri
Agra Hindistan

Agra Hindistan

Hint- Türk İmparatorluğunun başkenti olan Agra şehrinde, dünyanın en önemli eseri Taj Mahal ve Agra kalesi yer almaktadır.

 

New Delhi Hindistan Şehri
New Delhi

New Delhi

New Delhi Hindistan’ın kuzey bölgesinde yer alan Asya’nın kozmopolitan şehirlerinden ve Hindistan’ın başkenti olarak bilinen şehirdir.

Goa Hindistan Bölgesi
Goa Bölgesi

Goa Bölgesi

Goa bölgesi Hindistan’ın güney batı kıyısında yer almaktadır. Hindistan’ın eğlenceli ve kültürel bölgesi olan Goa’nın başkenti ise Panaji’dir. Goa bölgesi, son yıllarda balayı çiftleri için uygun bir tatil yeri haline gelmiştir. Doğal plajları ile ünlenmiştir.

Hindistan tatilinizde gezmeniz gereken şehirlerden bir kaçı yukarıda belirtilmiştir. Hindistan, kültürel ve tarihi miras olarak önemli bir turizm merkezidir. Hindistan tatili için özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında plan yapmanız tavsiye edilir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Deniz Kaplumbağaları, Hindistan, Hindistan tatili, Orissa Eyaleti, Üreme Dönemi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları