Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’da Bir Asırlık Yerinden Oynatılamayan Kaya

26 Mayıs, 2017 | 16:35
Vaaniral Ka Hindistan

Vaaniral Ka Hindistan

Hindistan’da Bir Asırlık Vaaniral Ka Kayası  Yer Çekimine Meydan Okuyan Kaya

250 tonluk ağırlığıyla bir yokuşun başında yer çekimine meydan okuyan bu kayanın adı Vaanrial Ka veya bilinen adıyla Kristina’nın Tereyağ Topu. Vaaniral Ka, Hindistan’ın en popüler noktası olma yolunda aday durumda. Yerel Halk tarafından koyulan “Tereyağ Topu” adı, halkın taşı büyülü zannetmesiyle de doğal orantılı. Kimi bu taşın tanrılar tarafından, kimi de uzaylılar tarafından oraya konulduğunu düşünüyor.

 

Vaaniral Ka Hindistan 2

Vaaniral Ka Hindistan 2

 

Jeologlar ise kayanın doğal yollarla çok uzun yıllar içinde bu forma geldiğini düşünüyor. Yerle halk yıllar içerisinde taşı oynatmak için çok çabalamış olsa da, sonuç daima hüsranla sonuçlanmış. Hatta bir seferinde, 1908 yılında, dönemin valisi Arthur Lawley’in yönetiminde tam 7 fil kayayı çekmeye çalışsa da başarılı olamamış.Vaaniral Ka Hindistan’da Madras’ın 60 km güneyinde yer alıyor. 250 tonluk kayanın altına girip fotoğraf çektirmek ise olmazsa olmazlardan.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Vaanrial Ka,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları