Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’da Bir Asırlık Yerinden Oynatılamayan Kaya

26 Mayıs, 2017 | 16:35
Vaaniral Ka Hindistan

Vaaniral Ka Hindistan

Hindistan’da Bir Asırlık Vaaniral Ka Kayası  Yer Çekimine Meydan Okuyan Kaya

250 tonluk ağırlığıyla bir yokuşun başında yer çekimine meydan okuyan bu kayanın adı Vaanrial Ka veya bilinen adıyla Kristina’nın Tereyağ Topu. Vaaniral Ka, Hindistan’ın en popüler noktası olma yolunda aday durumda. Yerel Halk tarafından koyulan “Tereyağ Topu” adı, halkın taşı büyülü zannetmesiyle de doğal orantılı. Kimi bu taşın tanrılar tarafından, kimi de uzaylılar tarafından oraya konulduğunu düşünüyor.

 

Vaaniral Ka Hindistan 2

Vaaniral Ka Hindistan 2

 

Jeologlar ise kayanın doğal yollarla çok uzun yıllar içinde bu forma geldiğini düşünüyor. Yerle halk yıllar içerisinde taşı oynatmak için çok çabalamış olsa da, sonuç daima hüsranla sonuçlanmış. Hatta bir seferinde, 1908 yılında, dönemin valisi Arthur Lawley’in yönetiminde tam 7 fil kayayı çekmeye çalışsa da başarılı olamamış.Vaaniral Ka Hindistan’da Madras’ın 60 km güneyinde yer alıyor. 250 tonluk kayanın altına girip fotoğraf çektirmek ise olmazsa olmazlardan.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Vaanrial Ka,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları