Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’da bir ilk! Ücretsiz internetli plaj

28 Ocak, 2016 | 09:16

hindistan internet Filmleri ve müzikleriyle hafızlara kazınan Hindistan, düşünülenin aksine teknolojinin de gerisinde değil. Öyle ki ülke plajlarında önümüzdeki günlerde ücretsiz internet hizmeti devreye giriyor.

Hindistan’ın güneyindeki Karnataka eyaletinde yer alan Malpe plajında, artık internette de sörf yapılabilecek. Hindistan seyahati yapan turistler, Hindistan hükümeti tarafından sunulacak ücretsiz internet hizmetiyle sadece denizin dalgalarına karşı değil internette de sörf yapabilecekler. Malpe plajı, Hindistan’daki ücretsiz interneti olan ilk plaj özelliğini taşıyacak.

İnternet hizmeti, Hindistan hükümeti tarafından destekleniyor ve Bharat Sanchar Nigam (BSNL) şirketi sunucuları tarafından sağlanıyor. “Dijital Hindistan” projesinin bir parçası olarak, Hindistan hükümeti, gelecek yıl 256 farklı noktada 2500 wi-fi ağı ile bu uygulamayı hayata geçirmek istiyor.

Hükümetin planı, gelecek yılın Mart ayına kadar, Hindistan’daki internet kullanıcısı sayısını 400 milyondan 500 milyona çıkarabilmek.

Daha önce de Google, 2016 yılı sonuna kadar Hindistan genelindeki 100 büyük tren istasyonunda, Wi-Fi hizmeti kurmak için Hint Demiryolları ile ortaklık kurmuştu.

Sonam JOSHI / Mashable

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Hindistan Haberleri, Hindistan internet, Hindistan Karnataka, Hindistan plajları, Hindistan turu, Karnataka, Malpe, Malpe hindistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları