Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’da tufan: 43 ölü

08 Mayıs, 2010 | 12:48

Hindistan’ın kuzeyinde yaşanan yoğun sağanak yağışlar nedeniyle can kaybı yaşandı.

Yoğun yağışlar 43 kişinin ölümüne sebeb olurken, yağışlarda 70 kişi de yaralandı.

Nationalturk gazetesinde yer alan habere göre, polis yağışların Cuma gece geç saatlerde başladığını ve Utar Pradesh ve Bihar eyaletlerini kontrol altına aldığını, ağaçları ve elektrik direklerini kökünden söktüğünü, konutlara ve tarım ürünlerine zarar verdiğini belirtti.

Polis sözcüsü Surendra Srivastava, Uttar Pradesh’in doğusunda 21 kişi öldüğünü, 50 kişinin de yaralandığını duyurdu. Sözcü can kayıplarının büyük bir çoğunluğunun devrilen ağaçların ve yıkılan evlerin altında kaldığını belirtti. En çok can kaybı Jaunpur şehrinde yaşandı. Şehirde 11 kişi yaşamını yitirdi.

Komşu Bihar eyaletinin Afet Yönetim Bakanı Devesh Chandra Thakur da Bihar’da 22 kişinin aynı sebeplerden hayatını kaybettiğini açıkladı. Eyaletin başkent Patna dahil önemli bir bölümü 10 saatten fazla süren elektrik kesintilerine maruz kaldı.

Bihar’ın Meteoroloji Dairesi başkanı Animesh Chandra, yüksek hızlı rüzgarların ve fırtınaların, Hazian ayında başlayacak muson mevsimi öncesi normal olduğunu söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afet Yönetim Bakanı Devesh Chandra Thakur, Hindistan, Hindistan 43 Kişi ÖLdü, Hindistan 43 Ölü, Hindistan Haberleri, Hindistan Sağanak Yağış, Hindistan Şiddetli Yağış, Hindistan Tufan, Hindistan Yağış, Hindistan Yoğun Yağış, Surendra Srivastava,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları