Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan tapınaklarıyla ayakta kalıyor

21 Aralık, 2015 | 08:39

Shree Siddhivinayak Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ülkenin dış borcunu kapatmak için ilginç bir yönteme başvurdu.

Ülkedeki Hindu tapınaklarına bünyelerindeki altın ve gümüş rezervlerini paylaşmaları çağrısı yapan Başbakan Narendra Modi’ye ülkenin en büyük tarihi tapınağı Shree Siddhivinayak’dan cevap geldi.

Hindistan’ın en büyük ve dünyanın ise 3’üncü büyük şehri olan Mumbai’de bulunan 200 yıllık tapınağın sözcüsü, sahip oldukları 160 kilogram altını devlete bağışlayacaklarını açıkladı. Yetkililerden edinilen bilgiye göre, bağışlanan altınların 40 kilogramının eritilerek kullanacağı öğrenildi.

Son yıllarda ekonomisinde turizminde büyük rol oynadığı Hindistan, altın ihracatında Çin’den sonra ikinci konumda. Hindistan’da bulunan Hindu tapınaklarının büyük miktarlarda altın ve gümüş rezervleri bulunuyor. Ülkedeki bazı tapınaklar banka görevi dahi üstleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Hindistan Başbakanı, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Hindistan ekonomi, Hindistan tapınak, Hindistan Turizm, Hindistan turu, Hindu tapınakları, Mumbai, Mumbai hindistan, Narendra Modi, Shree Siddhivinayak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları