Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan tapınaklarıyla ayakta kalıyor

21 Aralık, 2015 | 08:39

Shree Siddhivinayak Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ülkenin dış borcunu kapatmak için ilginç bir yönteme başvurdu.

Ülkedeki Hindu tapınaklarına bünyelerindeki altın ve gümüş rezervlerini paylaşmaları çağrısı yapan Başbakan Narendra Modi’ye ülkenin en büyük tarihi tapınağı Shree Siddhivinayak’dan cevap geldi.

Hindistan’ın en büyük ve dünyanın ise 3’üncü büyük şehri olan Mumbai’de bulunan 200 yıllık tapınağın sözcüsü, sahip oldukları 160 kilogram altını devlete bağışlayacaklarını açıkladı. Yetkililerden edinilen bilgiye göre, bağışlanan altınların 40 kilogramının eritilerek kullanacağı öğrenildi.

Son yıllarda ekonomisinde turizminde büyük rol oynadığı Hindistan, altın ihracatında Çin’den sonra ikinci konumda. Hindistan’da bulunan Hindu tapınaklarının büyük miktarlarda altın ve gümüş rezervleri bulunuyor. Ülkedeki bazı tapınaklar banka görevi dahi üstleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Hindistan Başbakanı, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Hindistan ekonomi, Hindistan tapınak, Hindistan Turizm, Hindistan turu, Hindu tapınakları, Mumbai, Mumbai hindistan, Narendra Modi, Shree Siddhivinayak,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları