Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’daki sürücüsüz taksiler türünün ilk örneği olabilir

13 Nisan, 2016 | 08:41

hindistan sürücüsüz taksi Hindistan federal hükümetinin birkaç yıldır üzerinde çalıştığı hızlı ulaşım ağı, PRT pilot projesi, türünün ilk örneği olabilir.

Hindistan’ın bir kentinde neredeyse 40 yıldır hükümet veya herhangi bir yönetim görev yapmıyor. Bu durum yaşam ve ulaşım için fark yaratıyor.

Kent çoğunlukla şirketler tarafından yönetiliyor. Federal olarak gözden çıkarılmış bu şehir ilginç bir ulaşım şekline sahip. Sürücüsüz taksi podları.

Milliyet gazetesinin haberine göre; 2001 yılında Gurgaon şehrinde 173.000 insan yaşıyordu. Bugün ise bu şehirde neredeyse bir milyon insan bulunuyor. Bu kadar çok insan olunca karayolları ve demiryolları oluşan talebi karşılayamıyor. Hükümette şehre hizmet vermediği için ulaşım bu şehirde tam bir keşmekeş. Tam da burada Metrino kişisel hızlı ulaşım (PRT) podları devreye giriyor.

Hindistan federal hükümeti birkaç yıldır trafiği düşürmek için hızlı ulaşım ağı üzerine çalışmalar yapıyordu ve Gurgaon’un PRT pilot projesi türünün ilk örneği olabilir. Gelecek haftalarda hükümet bu hizmetin kurulması ve hizmete sunulması için ihale başlatacak.

Projenin bir yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Bu yolda 16 farklı istasyon bulunacak. Yol Yeni Delhi ve Gurgaon arasında ki 12 kilometrelik mesafede yapılacak. Her sürücüsüz pod, 5 yolcu taşıma kapasitesine sahip ve projede tam 1100 pod yer alıyor. Yani hepsi dolu olsa bile yollardan sadece 5500 kişi eksilecek. Bu şimdilik aşırı nüfusa sahip şehirdeki trafik problemini çözebilecek gibi durmuyor.

Planların arasında ekspress podlar da yer alıyor. Yolcular bu podlara daha fazla ücret ödeyerek hiçbir istasyonda beklemeden daha hızlı bir şekilde yolculuk yapabilecek. Podlar saatte 65 kilometre hıza çıkabilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gurgaon, Gurgaon hindistan, Hindistan, Hindistan taksi, Hindistan trafik, PRT projesi, Yeni Delhi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları