Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’daki sürücüsüz taksiler türünün ilk örneği olabilir

13 Nisan, 2016 | 08:41

hindistan sürücüsüz taksi Hindistan federal hükümetinin birkaç yıldır üzerinde çalıştığı hızlı ulaşım ağı, PRT pilot projesi, türünün ilk örneği olabilir.

Hindistan’ın bir kentinde neredeyse 40 yıldır hükümet veya herhangi bir yönetim görev yapmıyor. Bu durum yaşam ve ulaşım için fark yaratıyor.

Kent çoğunlukla şirketler tarafından yönetiliyor. Federal olarak gözden çıkarılmış bu şehir ilginç bir ulaşım şekline sahip. Sürücüsüz taksi podları.

Milliyet gazetesinin haberine göre; 2001 yılında Gurgaon şehrinde 173.000 insan yaşıyordu. Bugün ise bu şehirde neredeyse bir milyon insan bulunuyor. Bu kadar çok insan olunca karayolları ve demiryolları oluşan talebi karşılayamıyor. Hükümette şehre hizmet vermediği için ulaşım bu şehirde tam bir keşmekeş. Tam da burada Metrino kişisel hızlı ulaşım (PRT) podları devreye giriyor.

Hindistan federal hükümeti birkaç yıldır trafiği düşürmek için hızlı ulaşım ağı üzerine çalışmalar yapıyordu ve Gurgaon’un PRT pilot projesi türünün ilk örneği olabilir. Gelecek haftalarda hükümet bu hizmetin kurulması ve hizmete sunulması için ihale başlatacak.

Projenin bir yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Bu yolda 16 farklı istasyon bulunacak. Yol Yeni Delhi ve Gurgaon arasında ki 12 kilometrelik mesafede yapılacak. Her sürücüsüz pod, 5 yolcu taşıma kapasitesine sahip ve projede tam 1100 pod yer alıyor. Yani hepsi dolu olsa bile yollardan sadece 5500 kişi eksilecek. Bu şimdilik aşırı nüfusa sahip şehirdeki trafik problemini çözebilecek gibi durmuyor.

Planların arasında ekspress podlar da yer alıyor. Yolcular bu podlara daha fazla ücret ödeyerek hiçbir istasyonda beklemeden daha hızlı bir şekilde yolculuk yapabilecek. Podlar saatte 65 kilometre hıza çıkabilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gurgaon, Gurgaon hindistan, Hindistan, Hindistan taksi, Hindistan trafik, PRT projesi, Yeni Delhi,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları