Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Şimdi Hindistan seyahati zamanı

25 Ocak, 2016 | 08:03

Hindistan seyahati Hindistan’a ne zaman gidilir?
Dünyanın en özel tatil bölgelerinden Hindistan’ı seyahat etmek için şimdi en uygun zaman…

Birbirine hiç benzemeyen şehirleri, her şehirde ayrı bir kültür, müzikleri, mimarisi, insanları…

Hindistan seyahati için ne kadar yazarsak yazalım hiçbir şey gidip bu ülkeyi ziyaret etmenin yerini tutmaz.
Üstelik içinde bulunduğumuz bu kış dönemi, Hindistan seyahati için en uygun zaman. Bu yazımızda Hindistan kültürü, Hindistan festivalleri, Hindistan ‘da ne yenir ne içilir gibi konulara değindik.

Hindistan gezilecek yerler

Güney Asya ülkesi olan Hindistan denildiğinde akla ilk gelenler, Hint müziği ve Bollywood sineması olsa da Hindistan, misafirperver halkı, festivalleri, yemek kültürü, tarihi ve kültürel değerleriyle tam bir bütün. Gelelim Hindistan seyahati sırasında gezilecek yerlere…

tac mahal

Hindistan seyahati için önerebileceğimiz en klasik rota “Altın Üçgen” ismi verilen, Delhi-Agra-Jaipur hattı. Altın Üçgen Turu Hindistan da görülecek yerler listesinin ilk basamağında yer alıyor. Egzotik ülkenin başkenti Delhi ‘den başlayan Hindistan seyahati, Agra şehrinde mimarisiyle büyüleyin Tac Mahal’le devam edip pembe şehir Jaipur’da sonlanıyor.

Delhi-Agra-Jaipur Altın Üçgen Hindistan Turu Detaylar İçin tıklayın

Altın Üçgen turunun yanında doğal güzellikleri ve ülke geneline göre daha sıcak kanlı insalarıyla meşhur Rajastan eyaleti, Hindular için en kutsal sayılan, mimarisine hayran kalacağınız yapıların bulunduğu Uttar Pradesh eyaletinde bulunan Varanasi kenti, Bollywood sinemasına yön veren Mumbai, katolik kiliseleri UNESCO dünya kültür mirasları listesinde yer alan Goa, mutlaka görülmesi yerlerden.

Holi Festivali

Hindistan Festivalleri

Hindistan seyahati mi düşünüyorsunuz? Tabi ilk akla gelen hindistan’a ne zaman gidilir ?Festivaller ülkesine hoşgeldiniz! Belki de dünyada en fazla festivale ev sahipliği yapan renklerin ve dinlerin ülkesi Hindistan, yılın her döneminde zengin kültür ve tarihine yakışan etkinliklerle dolu.

EN POPÜLER 10 HİNDİSTAN FESTİVALİ YAZIMIZ TIKLAYIN

Hindistan Seyahati yeme içme rehberi

Birçok kültürden etkinlenmiş Hindistan ‘ın bu özelliği yemeklerine de yansımış. Hemen her şehirde leziz Hint yemeklerini tadabileceğiniz restoranların yanında, Hindistan otellerinde de bu leziz yemekleri görmek mümkün. Hindistan mutfak kültüründe farklı damak tatlarına hitap eden bir çok yemek ve içecek bulunuyor. Özellikle acıyı seviyorsanız Hindistan tam sizin aradığınız yer.

Hint mutfağının baştan çıkaran lezzetleriyle tanışın

Hindistan mutfak kültürü, genellikle bol baharatlı yemeklerden oluşuyor. Çoğu yemeklerde mercimek göreceksiniz, et olarak ise tavuk ağırlıkta. Tavuklu yemeklerde tam olarak köri sosu olmasada tadı ona yakın bir sos kullanıyorlar. Tatlılarında ise tarçın kullanmaktan çekinmiyorlar.

Hindistan da içecekler, ya yemek öncesi ya da sonrası içiliyor. Halk arasında yemekle birlikte içecek kültürü yaygın değil. Ülkenin ulusal içeceği çay, sade, sütlü ve şekerli olarak servis ediliyor. Bunun dışında yerel lezzetlerden tatmak istiyorsanız meyvelerle yapılan içeceklerde mutlaka deneyimlenmeli. Alkolli içeceklerde ise meşhur Hindistan şarabı ilk sırada.

Bir tatilden daha fazlası Hindistan Turları Hindistan Seyahati Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
agra, altın üçgen, altın üçgen turu, Delhi Agra Jaipur, Hindistan, Hindistan delhi, Hindistan festivalleri, Hindistan gezilecek yerler, Hindistan gezisi, Hindistan kültürü, Hindistan Seyahati, Hindistan turları, Hindistan turu, Hindistan yeme içme, Hindistan'a ne zaman gidilir, Hint mutfağı, Holy Fest, jaipur, Renkler Festivali, tac mahal, Tac Mahal hindistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları