Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Hindistan pazarından turist getirmek hayal”

03 Mart, 2016 | 09:14

Hindistan pazarından turist getirmek hayal BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu, Hindistan pazarından turist getireceklerini söyleyenlerin hayal peşinde koştuklarını ifade etti.

Bodrum Profesyonel Yöneticileri Derneği (BOYD) Başkanı Serdar Karcılıoğlu, 2016 yılı içinde Türkiye turizmini bekleyen sorunları değerlendirdi.

Turizmde son 30 yılın en büyük krizini yaşayacağımıza dikkat çeken Serdar Karcılıoğlu, Türkiye’de yaşanan Suriye krizinin komşumuz Yunanistan ile İspanya‘ya yaradığını savundu. Bu ülkelerin şimdiden yataklarını doldurduğunu belirten Karcılıoğolu, “Bu krizi bu yıl aşsak bile krizden çıkmak en az 3- 4 yıl sürer, çünkü tur operatörleri çektikleri uçakları başka ülkelere en az beşer yıllık anlaşma yaparak yönlendiriyor. Geri gelmeleri beş yılı bulur, bu gerçekleri bilerek devlet daha köklü, daha detaylı ve bilinçli tedbirler almalı” ifadelerini kullandı.

Hindistan pazarı hayal

Karcılıoğlu, Hindistan pazarından turist getireceklerini söyleyenlerin ise hayal peşinde koştuklarını ifade etti ve ekledi:

“Türkiye zaten son 20 yılda ortalama yüzde 55-60 yatak dolululuğu ile sezonu kapatıyor. Yani her yıl yüzde 40 açığımız var. Hindistan pazarında bu kadar turist vardı da şimdiye kadar neden oradan doldurmadınız? İngiliz Almanı buraya gelmezken bu kriz ortamında Hintli turistin geleceğini sananlar feci şekilde yanılıyor veya birilerini de yanıltıyorlar”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum Profesyonel Yöneticileri Derneği, Hindistan, Hindistan pazarı, Hindistan Turist, Hindistan Turizm, Hint turist, Serdar Karcılıoğlu, Serdar Karcılıoğlu bodrum, Turizm, Turizm Haberleri,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları