Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Hindistan pazarından turist getirmek hayal”

03 Mart, 2016 | 09:14

Hindistan pazarından turist getirmek hayal BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu, Hindistan pazarından turist getireceklerini söyleyenlerin hayal peşinde koştuklarını ifade etti.

Bodrum Profesyonel Yöneticileri Derneği (BOYD) Başkanı Serdar Karcılıoğlu, 2016 yılı içinde Türkiye turizmini bekleyen sorunları değerlendirdi.

Turizmde son 30 yılın en büyük krizini yaşayacağımıza dikkat çeken Serdar Karcılıoğlu, Türkiye’de yaşanan Suriye krizinin komşumuz Yunanistan ile İspanya‘ya yaradığını savundu. Bu ülkelerin şimdiden yataklarını doldurduğunu belirten Karcılıoğolu, “Bu krizi bu yıl aşsak bile krizden çıkmak en az 3- 4 yıl sürer, çünkü tur operatörleri çektikleri uçakları başka ülkelere en az beşer yıllık anlaşma yaparak yönlendiriyor. Geri gelmeleri beş yılı bulur, bu gerçekleri bilerek devlet daha köklü, daha detaylı ve bilinçli tedbirler almalı” ifadelerini kullandı.

Hindistan pazarı hayal

Karcılıoğlu, Hindistan pazarından turist getireceklerini söyleyenlerin ise hayal peşinde koştuklarını ifade etti ve ekledi:

“Türkiye zaten son 20 yılda ortalama yüzde 55-60 yatak dolululuğu ile sezonu kapatıyor. Yani her yıl yüzde 40 açığımız var. Hindistan pazarında bu kadar turist vardı da şimdiye kadar neden oradan doldurmadınız? İngiliz Almanı buraya gelmezken bu kriz ortamında Hintli turistin geleceğini sananlar feci şekilde yanılıyor veya birilerini de yanıltıyorlar”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum Profesyonel Yöneticileri Derneği, Hindistan, Hindistan pazarı, Hindistan Turist, Hindistan Turizm, Hint turist, Serdar Karcılıoğlu, Serdar Karcılıoğlu bodrum, Turizm, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları