Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Hindistan pazarından turist getirmek hayal”

03 Mart, 2016 | 09:14

Hindistan pazarından turist getirmek hayal BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu, Hindistan pazarından turist getireceklerini söyleyenlerin hayal peşinde koştuklarını ifade etti.

Bodrum Profesyonel Yöneticileri Derneği (BOYD) Başkanı Serdar Karcılıoğlu, 2016 yılı içinde Türkiye turizmini bekleyen sorunları değerlendirdi.

Turizmde son 30 yılın en büyük krizini yaşayacağımıza dikkat çeken Serdar Karcılıoğlu, Türkiye’de yaşanan Suriye krizinin komşumuz Yunanistan ile İspanya‘ya yaradığını savundu. Bu ülkelerin şimdiden yataklarını doldurduğunu belirten Karcılıoğolu, “Bu krizi bu yıl aşsak bile krizden çıkmak en az 3- 4 yıl sürer, çünkü tur operatörleri çektikleri uçakları başka ülkelere en az beşer yıllık anlaşma yaparak yönlendiriyor. Geri gelmeleri beş yılı bulur, bu gerçekleri bilerek devlet daha köklü, daha detaylı ve bilinçli tedbirler almalı” ifadelerini kullandı.

Hindistan pazarı hayal

Karcılıoğlu, Hindistan pazarından turist getireceklerini söyleyenlerin ise hayal peşinde koştuklarını ifade etti ve ekledi:

“Türkiye zaten son 20 yılda ortalama yüzde 55-60 yatak dolululuğu ile sezonu kapatıyor. Yani her yıl yüzde 40 açığımız var. Hindistan pazarında bu kadar turist vardı da şimdiye kadar neden oradan doldurmadınız? İngiliz Almanı buraya gelmezken bu kriz ortamında Hintli turistin geleceğini sananlar feci şekilde yanılıyor veya birilerini de yanıltıyorlar”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum Profesyonel Yöneticileri Derneği, Hindistan, Hindistan pazarı, Hindistan Turist, Hindistan Turizm, Hint turist, Serdar Karcılıoğlu, Serdar Karcılıoğlu bodrum, Turizm, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları