Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan Kerala turu için 5 neden

30 Ağustos, 2016 | 08:26

Kerala Hindistan’ın sosyalist idareyle yönetilen sayılı eyaletlerinden olan Kerala,ülkenin en çok turist çeken bölgesi/ Kerala’ya gitmek için 5 neden

Kerala, Hindistan’da okuma yazma oranı, yaşam standardı ve süresi en yüksek olan bölgelerinden. Kerala aynı zamanda tarihi ve kültürel değerleriyle Hindistan’ın en fazla turist çeken eyaletlerinden.

Kerala’yı muson zamanı görmek ise unutulmaz bir deneyim. Çoğu kişi muson zamanı seyahat etmek istemez ancak beklenmedik sürprizlerle dolu Kerala, muson önyargısını ortdan kaldırıyor. Lonely Planet yazarı Abigail Hole, muson döneminden Kerala’nın neden ziyaret edilmesi gerektiğini 5 maddede şöyle açıklıyor…

1.Muson zamanı İndirimleri

kerala-shopping

Romantik değil ama gerçek. Hindistan’ın en zengin eyaletlerinden olan Kerela’da muson zamanı indirimleri kaçırılmamalı. Özellikle Eylül ve Ekim aylarında büyük indirimler bulabilirsiniz. Hemen her şeyin 3’te bir fiyata indiği bu dönemde otel oda fiyatları da neredeyse yarıya iniyor.

2.Yağmur sesi

Kerala’da romantik şeyler de olmuyor değil. Siz odanızda güvenle yatarken dışarından gelen şiirsel yağmurun sesi musonun en güzel yanı. Muson yağmurları genelde bir kaç saat süren bir kaç günlük yağışlardır. Yatağınızı uzanın ve yağmurun çatınıza düşerken oluşturduğu sesi dinleyin.

3. Kerala’nın en büyük festivali Onam

Onam Festivali

Ağustos-Eylül aylarında gerçekleşen Onam, bir hasat festivalidir ve efsanevi Kral Mahabali’nin eve dönüşü kutlanır. Onam Festivali, 10 gün sürer. Renkli kostümler, yılan tekne yarışları, kostümlü geçit ve nefis yemekler. Festivale katılan ziyaretçiler, unutulmaz bir deneyim yaşıyor ve genellikle memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

4. Ayurveda için en uygun zaman

Hindistan alt kıtasından ortaya çıkan antik tedavi yöntemi Ayurveda için Muson, yılın ideal zamanı olarak kabul edilir. Atmosferin az tozlu ve nemli olduğu bu dönemde, bitkisel yağlar eşliğinde yapılan masajla vücudunuzdaki gözenekleri açılarak daha huzurlu hissetmenizi sağlayacak. Muson zamanı bulunan şifalı otlarla eklem ağrılarından uykusuzluğa kadar pek çok sorununuzdan kurtulmanın yolu Kerala’dan geçiyor.

5. Gür Ormanlar

kerala-hindistan-muson

Kerala daima yeşil ancak muson dönemi adeta ormanlarda yeşillik patlaması oluyor. Dağlar ve göl kenarlarındaki ormanlarda, envai çeşit meyve ağaçları ve baharatlar yeşil gür bir görsel şölen sunuyor.Yağmurun etkisiyle yükselen şelaler, fotoğraf tutkunlarına inanılmaz görseller vaadediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Kerala, Kerala Hindistan, Kerala muson, muson zamanı, Onam Festivali, Onam Festivali Kerala,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları