Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan Işık Festivali renkli görüntülere sahne oldu

16 Kasım, 2015 | 08:47

hindistan diwali Hindistan Işık Festivali olarak bilinen Diwali, bu yıl yine renkli görüntülere sahne oldu.

Hindu, Jain, Sikhs ve Budizm inançlarına sahip milyonlarca Hindistan vatandaşı, Diwali Festivali’ni kutladı. Işık Festivali için Hindistan ‘da sokaklar, evler, alış-veriş merkezleri ve yollar süslendi. Görkemli Havai fişek gösterileriyle kutlanan festivale, turistlerin de ilgisi yoğundu.

hindistan diwali festival

Hindu inancına göre iyinin kötüye galip gelmesini temsil eden bir dizi dini olayların sonu olan Diwali Festivali boyunca iyiliğin kazanmasını temsil eden ışıklı gösteriler yapılıyor. Her yıl sonbaharda kutlanan Diwali, Hindu takviminin Ashvin ayının 13. gününe, karanlık iki haftanın başlangıcına denk gelen, “ışık festivali” anlamındaki ulusal festival, 5 gün sürüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Diwali, Diwali Festivali, Diwali Festivali hindistan, Diwali hindistan, Hindistan, Hindistan festival, Hindistan Işık Festivali, Işık Festivali,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları