Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan gözünü Kızıl Gezegen Mars’a dikti

02 Şubat, 2016 | 08:32

Hindistan gözünü Kızıl Gezegen Mars'a dikti Kızıl Gezegen olarak bilinen Mars üzerindeki çalışmalarına hız veren Hindistan, Fransa’nın yardımıyla Mars’ın yörüngesine bir uydu aracı göndermeyi planlıyor.

Son yılların turizmde parlayan yıldızı Hindistan, teknoloji alanındaki yeniliklere de uzak kalmıyor. Kızıl Gezegen üzerinde uzun zamandır çalışmalar yürüten Hindistan, çalışmalarına Fransa işbirliği ile devam edecek.

Hindistan ve Fransa, geçtiğimiz hafta iki ülkenin uzay ajansları tarafından imzalanan anlaşmayla birlikte, Mars’a düzenlenecek olan görevlerde işbirliği yapacaklarını duyurdular. Fransa’nın desteğini alan Hindistan, 2020 yılında Mars’ın yörüngesine bir uydu aracı göndermeyi hedefliyor.

Fransa Uzay Araştırmaları Ulusal Merkezi (CNES) Başkanı Jean-Yves Le Gall, NDTV’ye verdiği röportajda, 2020’de gönderilmesi planlanan uydunun ardından, Mars yüzeyine bir de gözlem aracı gönderme amaçlarında olduklarını söylediler.

Daha önce Sovyet Uzay Programı, NASA ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Mars’a yüzey aracı göndermeye çalışmış ancak aralarından yalnızca NASA başarılı olmuştu. NASA, 2004 yılında Opportunity isimli uzay aracını Mars yüzeyine indirmeye başarmıştı.

Mars’ta selfie

2012 yılında yine NASA tarafından Mars yüzeyine indirilen keşif robotu Curiosity, o günden bu yana yüzlerce fotoğraf çekti. Uzay aracının fotoğrafları arasında eğlenceli sayılabilecek bazı selfie denemeleri bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Curiosity, Curiosity Mars, Curiosity mars selfie, Fransa uzay, Fransa uzay ajansı, Hindistan, Hindistan Fransa, Hindistan Haberleri, Hindistan mars, Hindistan uzay, kızıl gezegen, kızıl gezegen mars, nasa mars, Nasa uzay uracı, Opportunity mars,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları