Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’da balayı için en güzel 3 yer

30 Ocak, 2014 | 17:47
Hindistan Balayı

Hindistan’ın Coorg bölgesi

Yaz mevsimi yaklaşırken evlilik arefesindeki çiftlerin balayı hazırlıkları da devam ediyor. Alternatif bir balayı planlayan çiftlerin tercihleri arasında Hindistan da var. / Hindistan’da balayı için en güzel 3 yer…

Hindistan’da balayı, son yıllarda muhteşem doğası, binlerce yıllık kültürü ve çok çeşitli etkinlikleriyle Türk çiftlerin de tercih ettiği bir destinasyon olarak dikkat çekiyor.

Times of India’nın belirlediği “Hindistan’da balayı için en güzel 3 yer” şöyle;

Coorg: Kotagu olarak da bilinen Coorg bölgesi öncelikle rüya gibi doğasıyla dikkat çekiyor. Yemyeşil doğası ile modern dünyadan soyutlanmış bir görüntüsü olan Coorg’da sessiz sakin ve şirin bir balayı mümkün. Coorg, Batı Ghats tepelerinin yamaçlarında bir ormanlık alan. Zamanın durduğu hissine kapılacağınız Coorg’un küçük ilçe merkezi ise adeta bin yıl öncesinden günümüze gelmiş bir köy havasında. Ormanın içindeki nehirler ve birçok şelale, bölgenin cazibesini artırıyor.

Hindistan balayı turları için tıklayın

Udaipur: Hindistan’da balayı çiftlerinin haricinde de ülkenin en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Udaipur, sarayları ve gölleriyle ünlü Rajastan’ın en romantik şehri olarak biliniyor. Pichola nehrinin üzerindeki Jagniwas Adası’nda bulunan Göl Sarayı, Şehir Sarayı ve Jagmandir adasındaki Saray Udaipur çevresinde mutlaka görülmesi gereken saraylar. Binbir gece masallarını anımsatan şehirdeki en ünlü saraylardan biri de büyüleyici görüntüsüyle Muson Sarayı. Udaipur’da gezilecek yerler arasında Jagdish tapınağı, Pichola gölü, Sahelion ki Bari bahçesi, Eklingji tapınağı, Ranaktur tapınağı ve Fateh Prakash sarayı da bulunuyor.

Saraylar şehri Udaipur

Saraylar şehri Udaipur

Andaman: Bengal körfezindeki adalardan biri olan Andaman, kökleri 70 bin yıl öncesine dayanan Jarawa yerlileriyle de ismini duyuruyor. Afrika’ya göç eden ilk insanlar oldukları tahmin edilen Jarawa yerlilerinin sayısının 320 olduğu tahmin ediliyor. Jarawa yerlilerini görüp fotoğraflamak için adada turlar da düzenleniyor.

Bakir sahilleri yapılaşmaya karşı özel yasalarla korunan Andaman, bölgedeki diğer ünlü adalarla karşılaştırılmayacak kadar ucuz bir ada. Hindistan’ın Delhi, Kalküta ya da Chennai şehirlerinden Andaman’ın da aralarında olduğu adalar topluluğunun başkenti Port Blair’e ulaşmak mümkün. Port Blair başkent olmasına rağmen en çok ziyaret edilen ada Andaman. Port Blair’den teknelerle Andaman’a ulaşılıyor.

Andaman Adaları’nda pek çok egzotik kuş ve bitki türüne rastlamak mümkün. Bu sebeple kuş gözlemcileri ve tropik bitki örtüsü severler için de harika bir mekân.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
balayı turları, en güzel 3 balayı, en güzel balayı, en güzel balayı yerleri, Hindistan, hindistan adaları, hindistan balayı, hindistan en güzel balayı, hindistan wts,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları