Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’da ayakta alkışlanası bir rekor

27 Temmuz, 2016 | 07:19

hindistan Hindistan Uttar Pradesh eyaletinde, binlerce gönüllünün katılımıyla bir günde 80 farklı türde 50 milyona yakın ağaç dikilerek rekor kırıldı.

Hindistan’da yemyeşil bir rekor kırıldı. Hindistan, 800 bin gönüllünün katılımıyla 24 saat içinde yaklaşık 50 milyon ağaç dikilerek Guinness Rekorlar Kitabı’nda Pakistan’ın yerini aldı. 2013 yılında dikilen yaklaşık 850 bin ağaçla Pakistan rekoru elinde bulunduruyordu.

National Geographic’in haberine göre Hindistan’ın kuzeyinde bulunan Uttar Pradesh eyaletinden 800 bin gönüllü 24 saatlik çalışma sonucu yol ve tren hatlarının kenarlarını da kapsayan devlet arazisi üzerine 80 farklı türde ülkedeki üretim merkezlerinde yetiştirilmiş 50 milyona yakın ağaç dikti.

2016 Dünya Günü’nde yapılan anlaşma gereği Hindistan, topraklarının %12’sini yeniden ağaçlandırmak için 6 milyon dolar civarında bir bütçe ayırdı. 2030 yılına dek toprakların %29’una tekabül eden 235 milyon dönüm arazinin ağaçlandırılması bekleniyor.

Hindistan hükümeti, Paris’te geçen yıl düzenlenen iklim değişikliği zirvesindeki taahhütler çerçevesinde ormanları artırmak için 29 eyaleti ağaç dikmeye teşvik ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Guinness Rekorlar Kitabı, Hindistan, hindistan ağaç rekoru, hindistan rekor, iklim değişikliği zirvesi, Uttar Pradesh,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları