Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan’da akıllı kent projesi

27 Haziran, 2015 | 09:51

Hindistan, su, elektrik, atık arıtım tesisleri, trafik, hastaneler ve okulların, bilgi teknolojisi ile daha verimli kullanılabileceği akıllı kentler inşa etmeyi planlıyor.

Hindistan, verimsiz inşa edilmiş, su ve eletriğe kısıtlı ulaşımı olmayan mevcut kentleşmesini değiştirerek, “21. yüzyıla uygun”, 100 adet “akıllı kent” inşa etmek istiyor. Proje için 7.5 milyar dolar ayrıldığı söyleniyor.

Washington Post’un haberine göre; su, elektrik, atık arıtım tesisleri, trafik, hastaneler ve okulların “bilgi teknolojisi” ile entegre edileceği ve daha etkin kullanılacağı söylenen akıllı kentlerin denenmesi için seçilen yerlerden birinin 550 bin nüfuslu Ajmer olduğu bildiriliyor.

Ajmer’de bulunan 125 bin evden yalnızca 130’unun kanalizasyona bağlı olduğu söylenirken, kente iki günde bir, iki saatliğine su verilebildiği belirtiliyor. Abu Dabi, Çin Halk Cumhuriyeti ve Güney Kore’nin benzer projeler denediği bilinirken, kentlerin gecekondulardan arındırılacağı belirtiliyor.

Şu anda 350 milyon kişinin kentlerde yaşadığı Hindistan’da, bu sayının görülmemiş bir hızla arttığı ve 2030’a kadar 600 milyona ulaşacağı söylenirken, Hindistan yönetiminin bu sebeple kırsala odaklanmayı bırakıp kentleşme projelerine yöneldiği söyleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abu Dabi, akıllı kent, Çin, çin akıllı kent, Güney Kore, Güney Kore akıllı kent, Güney Kore çin, Hindistan, hindistan akıllı kent, hindistan haber, hindistan haberler, Hindistan Haberleri, Washington Post,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları