Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hindistan 2011 Havacılık Fuarı açılıyor / Turizm Haberleri

08 Şubat, 2011 | 19:31

Hindistan 2011 Havacılık Fuarı açılıyor / Turizm Haberleri

Dünyanın en hızlı büyüyen havacılık sektörlerinden birine sahip olan Hindistan’da düzenlenen 2011 Hindistan Havacılık Fuarı, ülkenin güneyindeki Bengaluru şehrinde yarın başlıyor. Dünyanın havacılık sektörü devlerinin katıldığı fuarda Hindistan Hava Kuvvetleri’nin 10 milyar dolarlık savaş jeti alması planlanıyor.

5 gün sürecek fuara Boeing, Lockheed Martin, SAAB, Eurofighter, MİG ve Dasssult gibi dünyanın önde gelen uçak ve savaş uçağı üreticisi firması katılıyor. Fuarda Hindistan Hava Kuvvetleri’nin 10 milyar dolar değerinde 126 adet çok amaçlı savaş jeti alması bekleniyor. Fuara ayrıca dünyanın dört bir yanından bir çok uzman sektördeki son gelişmeler hakkında seminerler vermek üzere katılacak.

Fuar hakkında bilgi veren Hindistan Savunma Bakanlığı sözcüsü Tarun Kumar Singha, fuarın 70 bin metrekarelik bir sahaya kurulduğunu ve üç yüzbine yakın ziyaretçi beklediklerini dile getirdi. Aralarında ABD, Almanya ve İtalya’nın da olduğu 60 ülkenin fuara katıldığını dile getiren Singha, Hindistan Hava Kuvvetleri’nin bir çok sahada ve amaçta kullanmak üzere büyük bir alım yapacağını da sözlerine ekledi.

Bu arada yapılan açıklamada fuar bölgesinden havalanacak savaş uçaklarının Bengaluru semalarında şehir sakinlerine bir gösteri uçuşu yapacağı da bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Boeing, Dasssult, Eurofighter, Havacılık sektörü, Hindistan 2011, Hindistan 2011 Havacılık Fuarı, Hindistan Boeing, Hindistan Fuar, Hindistan Havacılık Fuarı, Hindistan Savunma Bakanlığı, Lockheed Martin, MİG, SAAB, Tarun Kumar Singha,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları