Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hilton Worldwide çalışanlarının gönüllü hizmet girişimi

10 Ekim, 2013 | 17:30

hilton-worldwide İstanbul’daki Hilton Worldwide otellerinde görev yapan 90’dan fazla gönüllü, dünya çapında 90 ülkede gerçekleştirilen Küresel Hizmet Haftası kapsamında iki okulu donattı, kıyı temizliği yaptı.

Hilton Worldwide’ın 6-12 Ekim tarihleri arasında kutlanan Küresel Hizmet Haftası (Global Week of Service) kapsamında, Hilton İstanbul, Conrad İstanbul, Hilton ParkSA İstanbul, Hilton Garden Inn Golden Horn, DoubleTree by Hilton İstanbul Avcılar ve yakında açılacak olan Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center çalışanlarından oluşan yaklaşık 100 gönüllü, 8 Ekim’de üç farklı projeye katılarak dünya çapında bir sosyal sorumluluk projesinin parçası oldu.

İki ekip, Bağcılar Münir Nurettin Selçuk ve Üsküdar Sultantepe Ortaokulları’nda özel eğitim sınıflarını donatmak, çocukların kullanımına yönelik bir kütüphane kurmak ve anaokulu öğrencileri için açık bir oyun alanı oluşturmak için Türk Kızılayı ile birlikte çalıştı.

Diğer gönüllü ekip ise TURMEPA/ Deniz Temiz Derneği’yle işbirliği yaparak Burgazada’da kıyı temizliği etkinliğine katıldı.

İstanbul ekibinin göstereceği çaba, Hilton Worldwide’ın bu yıl küresel olarak 1200’den fazla hizmet projesini içeren ve bir hafta sürecek kutlamalarının bir parçası oldu.

Toplumsal hizmeti gelenek olarak benimseyen Hilton Worldwide, Avrupa’daki 6 farklı markası ve 250 tesisi ile yıl boyunca çeşitli aktivitelere öncülük etmeye devam edecek.

Türk Kızılayı Başkanı Ahmet Lütfi Akar, projeyle ilgili olarak; “Hilton Worldwide gönüllülerinin ilköğretim okullarımızı yeniden donatmış olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Eğitim standartlarını artırmaya yönelik her türlü çaba bizim için çok değerli ve bu vesileyle büyük katkılarından dolayı Hilton Worldwide’a teşekkür etmek istiyorum. Engelli çocuklarımızın eğitimine büyük önem veren Türk Kızılayı, bir süre önce başlattığı Özel Eğitim Sınıfları Projesi ile bu alanda büyük bir adım attı. Proje birçok kesimden destek gördü. ‘Sen Çok Özelsin’ adlı projeyi gerçekleştirirken Hilton Worldwide bizim en büyük destekçilerimizden biri olmaya devam ediyor” yorumunda bulundu.

FAALİYETLERE ESSAM ABOUDA DA KATILDI

Hilton Worldwide Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Essam Abouda da Burgazada ve Üsküdar’daki gönüllü faaliyetlere katılarak destek verdi.

“Yaşadığımız, çalıştığımız ve seyahat ettiğimiz toplumların güçlendirilmesine zaman ayırmak, şirketimiz için kritik önem taşıyor” diyen Essam Abouda “Tüm dünyadaki çalışanlarımız, aynı hafta içinde çeşitli aktivitelere ev sahipliği yaparak; hizmet etmek, ciddi bir kollektif katkı sağlamak, bir deneyimi paylaşmak ve hep birlikte Hilton Worldwide’ın konukseverliğini yaymak için bir araya geliyor. Konukseverliğimizi otellerimizin ötesine taşımak ekip üyelerimize çok doğal geliyor. Bu çalışma yerel ve küresel zorlukları çözmek için toplumlarımızla işbirliği yapma yollarımızdan yalnızca biri” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Essam Abouda, Essam Abouda Hilton, Hilton Worldwide, Hilton Worldwide Doğu Avrupa, Hilton Worldwide otelleri, Hilton Worldwide Rusya, Hilton Worldwide sosyal sorumluluk, Rusya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları