Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hilton, teknolojiyi cep telefonundan odalarına taşıyor!

11 Aralık, 2017 | 15:57

Dünyanın en ünlü otel zincirlerinden olan Hilton Worldwide, yeni yılda akıllı odalarını müşterilerin akıllı cep telefonlarından kontrol edecekleri hale getirmeye hazırlanıyor.  Bu uygulama sadece bir değil, tüm konaklama yerlerini kapsayacak.

Hilton otelleri, 2018 yılında büyük bir teknolojik adıma daha imza atmaya hazırlanıyor. Misafirlerine mobil check-in ve anahtarsız oda erişimi gibi akıllı özellik sunan işletme zinciri, şimdi de, konukların oda sıcaklığını, aydınlatması, TV ve daha fazlasını uzaktan kontrol etmesine olanak tanıyan bir dizi oda geliştirme hazırlıklarında.

Teknolojiyle yenilecek Hilton otellerinde odalarda ayrıca konukların Netflix ve Hulu gibi platformlar için akışlı medya hesaplarına bağlanmalarına bağlanmaları da kolaylaşacak.

Hilton’un tasarlanan odalarında, yeni donanım satın almak zorunda kalmadan yazılım güncellemeleri yoluyla odalar geliştirilebileceğinden, bireysel otel konumlarının teknolojiye ayak uydurabilmesini de kolaylaştıracak.

Hilton ilk startı Dallas’ta veriyor

Hilton’un Dijital Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Joshua Sloser, “Amaç, çokça seyahat edenlerin sabit talep ve zevklerine kolay yolla ulaşımını sağlamak adına konaklama sektöründe farklılık yaratmak. Hilton’da odalara koyduğumuz tüm dijital ürünler, teknoloji sezgisel, basit ve hızlı olmalı; çünkü konuklar odalarında genellikle sınırlı bir süre harcıyor ve yeni teknolojiye adapte olmak yerine bu tecrübenin tadını çıkarmalarını istiyorlar” açıklamasında bulundu.

Joshua Sloser ayrıca, “Şu anda tek bir otelin bulunduğu bölgede Connected Room’u test ediyoruz. Ancak önümüzdeki haftalarda ABD (Dallas) ve ardından hızlı bir dağıtımla 2018 yılı için planlanan birkaç diğer otelde bu programı uygulayacağız” ifadelerini kullandı.

Smart Room Technology olarak isimlendirilen bu uygulamanın büyük çoğunluğu otel zinciri tarafından projelendirildi ve hayata geçirildi. Yalnızca oda ısısı gibi ayarlar hususunda dışarıdan destek alındı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akıllı Odalar, Dallas, Hilton Otelleri, Hilton Worldwide, Hilton'un Dijital Ürünlerden Sorumlu, Hulu, Joshua Sloser, Netflix, Smart Room Technology,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları