Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hilton Otel Atina tanıdık bir isme satılıyor

09 Ağustos, 2016 | 07:19

Atina Hilton Otelini satın alıyor Turizm alanındaki yatırımlarını sürdüren Doğuş Grubu, Yunanistan’ın başkenti Atina’da bulunan Hilton Otelini satın alıyor.

İon Otelcilik İşletmelerine ait olmasına rağmen hisseleri yüzde 97,3 oranında Yunan Alpha Bank’ın elinde bulunan Hilton Oteli’nin satışıyla ilgili teklif mektuplar açıldı.

Atina Hilton Otelinin iletilen teklif mektupları arasında  en yüksek fiyatı veren Doğuş Grubu’na ait D-Marine İnvestments Holding B.V ve Yunan Costa Navarino Messinia Turizm İşletmeleri A.E’den (TEMES) oluşan konsorsiyuma satılacağı öğrenildi.

Geçen şubat ayında oteli satışa çıkaran Alpha Bank, tesis için sadece 110 milyon euro ve üzerindeki teklifleri değerlendirmeye alacağını duyurmuştu.

Hilton Otel Atina

53 yıl önce Atina’nın merkezine kurulan Hilton Otel Atina, markanın Yunanistan’daki ilk oteli. 16 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan tesiste, 506 oda ve 22 konferans salonu bulunuyor.

Atina’daki ilk oteli olmayacak

Ferit Şahenk yönetimindeki Doğuş Grubu, daha önce Atina’nın da içerisinde bulunduğu Attiki bölgesindeki en işlek turistik tesis olan “Astir Palace Resort Vuliagmeni ile Atina’nın ünlü Flisvos Marinasının yüzde 50 hisselerini satın almıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alpha Bank, Atina, Atina Hilton Oteli, Atina Otel, Doğuş Grubu, Doğuş Grubu atina, Doğuş Grubu yunanistan, Ferit Şahenk, Hilton Oteli, Yunanistan otel,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları