Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hilton Otel Atina tanıdık bir isme satılıyor

09 Ağustos, 2016 | 07:19

Atina Hilton Otelini satın alıyor Turizm alanındaki yatırımlarını sürdüren Doğuş Grubu, Yunanistan’ın başkenti Atina’da bulunan Hilton Otelini satın alıyor.

İon Otelcilik İşletmelerine ait olmasına rağmen hisseleri yüzde 97,3 oranında Yunan Alpha Bank’ın elinde bulunan Hilton Oteli’nin satışıyla ilgili teklif mektuplar açıldı.

Atina Hilton Otelinin iletilen teklif mektupları arasında  en yüksek fiyatı veren Doğuş Grubu’na ait D-Marine İnvestments Holding B.V ve Yunan Costa Navarino Messinia Turizm İşletmeleri A.E’den (TEMES) oluşan konsorsiyuma satılacağı öğrenildi.

Geçen şubat ayında oteli satışa çıkaran Alpha Bank, tesis için sadece 110 milyon euro ve üzerindeki teklifleri değerlendirmeye alacağını duyurmuştu.

Hilton Otel Atina

53 yıl önce Atina’nın merkezine kurulan Hilton Otel Atina, markanın Yunanistan’daki ilk oteli. 16 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan tesiste, 506 oda ve 22 konferans salonu bulunuyor.

Atina’daki ilk oteli olmayacak

Ferit Şahenk yönetimindeki Doğuş Grubu, daha önce Atina’nın da içerisinde bulunduğu Attiki bölgesindeki en işlek turistik tesis olan “Astir Palace Resort Vuliagmeni ile Atina’nın ünlü Flisvos Marinasının yüzde 50 hisselerini satın almıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alpha Bank, Atina, Atina Hilton Oteli, Atina Otel, Doğuş Grubu, Doğuş Grubu atina, Doğuş Grubu yunanistan, Ferit Şahenk, Hilton Oteli, Yunanistan otel,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları