Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hilton bu yıl 650 tesisinden plastik pipeti kaldırıyor!

24 Mayıs, 2018 | 13:30

kağıt ya da biyolojik olarak parçalanabilen bir alternatif sunacak

Hilton 2018 yılı sonunda 650 tesisinden plastik pipetleri kaldıracak. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki Hilton otellerinden her yıl 5 milyon plastik pipet ve 20 milyon plastik şişe kaldırılacak.

Hilton 2018 yılı sonunda 650 tesisinden plastik pipetleri kaldıracak. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki Hilton otellerinden her yıl 5 milyon plastik pipet ve 20 milyon plastik şişe kaldırılacak.

Bu karar sonucunda Hilton, çevresel etkilerini yarıya indirecek ve sosyal etki yaratacak yatırımlarını 2030’a kadar ikiye katlayacak hedeflerini de ortaya koyuyor.

Kullanımdan kaldırılan pipetler bir yılda 776 km’lik Seine nehrini aşacak!Bu adımla çevresel ayak izleri 2030’a kadar yarıya indirmek küresel bir hedef olarak belirlendi.

Pipetlerin toplamı 776 km

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da hayata geçecek bu taahhütle, her yıl beş milyondan fazla plastik pipeti ve 20 milyon plastik su şişesini tesislerinden kaldırılacak. Her yıl kullanımdan kaldırılacak pipetlerin toplamı 776 km uzunluğundaki Seine Nehri’ni aşacak.

Her yıl yaklaşık sekiz milyon ton plastik atık okyanusa giriyor ve araştırma projeleri okyanuslardaki plastiğin on yıl içinde üç kat artış göstereceğine dikkat çekiyor.
Plastik kirliliği sadece suları ve deniz yaşamını değil, aynı zamanda besin zincirini ve genel halk sağlığını da etkiliyor.

Vincent: Sürekli yeni yollar arıyoruz

EMEA,Hilton Başkan Yardımcısı ve Genel Başkanı Simon Vincent: “Lider küresel konaklama markası olarak, doğal kaynaklarımızın bilinciyle hareket etmek ve faaliyet gösterdiğimiz toplulukları desteklemek gibi büyük bir sorumluluğumuz var. Kurumsal sorumluluk stratejimizde yer alan, “Bilinçli Seyahat” anlayışıyla çevresel etkimizi azaltmak için sürekli yeni yollar arıyoruz.

Yönetilen portföyün tamamında plastik pipetler üzerindeki yasağı genişletmek son derece önemli ve önümüzdeki yıllarda da genişleterek uygulayacağımız bir karar” diye konuştu.

Kağıt ya da parçalanabilen bir alternatif olacak

Hilton, 2018 sonuna kadar plastik pipetleri kaldıracak ve talep üzerine kağıt ya da biyolojik olarak parçalanabilen bir alternatif sunacak.

Hilton, sosyal ve çevresel açıdan sorumlu toplantılar sunmak için küresel Bilinçli Toplantı programının bir parçası olarak EMEA bölgesindeki otellerde toplantı ve etkinliklerden plastik su şişelerini de çıkaracak.

Pipet yasağı, Hilton’un çevresel ayak izini 2030’a kadar yarı yarıya azaltmak ve dünya üzerindeki sosyal etki yatırımını ikiye katlamak için tasarlanan yeni küresel hedeflerin bir parçası. Bu taahhütle Hilton, karbon emisyonlarını azaltmak için bilime dayalı hedefler belirleyen ve sabun atıklarını katı atık sahasına karıştırmamayı taahhüt eden ilk büyük otel şirketi olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
EMEA, Hilton, Hilton Genel Başkanı Simon Vincent, Pipet, Pipet yasağı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları