Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hikmet Tosun: “Sinop marka kent olma yolunda”

14 Kasım, 2009 | 10:45

Hikmet Tosun Sinop il Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop’un turizmde Karadeniz’in marka kenti haline gelmesi yönünde önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Her yıl Sinop’a gelen turist sayısının katlanarak arttığını kaydeden Hikmet Tosun, “İlimizde turizm notasında önemli adımlar atılıyor. Tabi bu yapılırken, Sinop’un doğal, kültürel, tarihi ve turistik değerlerini kentsel dönüşüm projelerini öne çıkartarak potansiyel turizm değerlerimizin sürdürülebilirliği çok önemli. Kalkınma anlayışı ve toplum bilincinin sağlanması ile korumak geliştirmek ve bu değerlerimizin ekonomiye katkısını pazar payını artırarak katma değer sağlamak ve turizm sektörünü teşvik etmek amacıyla tüm imkan ve araçları kullanmak amacındayız” dedi.

Türkiye’nin en kuzey ucundaki Sinop’un, tarihin her döneminde önemli doğal liman olma özelliğini koruduğuna dikkat çeken Hikmet Tosun, “Türklerin denize açıldığı ilk tersanesi, kuzeyin antik Akdeniz kenti olan ilimizi; sahip olduğu doğal, kültürel, tarihi turistik değerlerini, geniş kumsallarını ve temiz denizini pazarlayarak bir cazibe merkezi yapmak ve herkes tarafından bilinen ve ziyaret edilmek istenen turizmde ‘Marka Kent’ haline getirmek arzusundayız” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hikmet Tosun, Hikmet Tosun Haber, Hikmet Tosun Haberleri, Hikmet Tosun Sinop, Hikmet Tosun Sinop Marka kent, Sinop Hikmet Tosun, Sinop Marka Kent, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları