Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Her iki Rus turistten biri tur operatörünü tercih ediyor!

16 Kasım, 2018 | 13:33

Her iki Rus turistten biri tur operatörünü tercih ediyor!

Her iki Rus turistten biri tur operatörünü tercih ediyor. Yapılan ankete göre, Rusya’da turistlerin yüzde 51’inin seyahat rezervasyonu yaparken, tur operatörlerinin hizmetlerini kullanıyor.

Rusya’da turistlerin yüzde 51’inin seyahat rezervasyonu yaparken, tur operatörlerinin hizmetlerini kullanıyor. Travelport, Rus turistlerle Avrupalıların seyahat rezervasyonu yaparken kullandıkları kanala yönelik anket gerçekleştirdi.

Her iki Rus turistten biri tur operatörünü tercih ediyor

Travelport şirketi, Rusya’da turistlerin yüzde 51’inin seyahat rezervasyonu yaparken tur operatörlerinin hizmetlerini kullandığını belirtti. Her iki Rus turistten biri tur operatörünü tercih ederken, Almanya, İtalya, İngiltere, Fransa ve İspanya’da seyahat şirketlerinin teklifleri turistlerin yalnızca üçte birinin dikkatini çekiyor.

Araştırmaya göre, online acenteler konusunda tercih tam aksi şekilde işliyor. Avrupalıların yarısından fazlası bu tür acenteler yardımıyla turist seyahatlerini gerçekleştirirken, ankete katılan Rusların yalnızca % 32’si seyahat rezervasyonu için online seyahat acentelerinin hizmetlerini kullanmayı tercih ediyor.

Tur seçiminde arkadaş fotoğrafları etki ediyor

Bir tur seçim söz konusu olduğunda, incelemelere ve yorumlara sahip siteler Rus turistlerde % 85 ile en büyük etkiye sahipken, uzmanların önerileri ise ikinci sırada bulunuyor. Gazetem.ru’da yer alan habere göre; aynı zamanda % 80’i arkadaşlarının fotoğraflarına ve videolarına oldukça dikkat ederken, % 39’luk kısım ise sesli arama işlevini kullanıyor.

Rus turistlerin yüzde 52’si hangi seyahat şirketlerinin veya online incelemelerin güvenilir olduğunu bilmiyor. Bundan ötürü diğer kaynaklara başvurmanın gerekli olduğunu düşünüyor. Rus turistler seyahatte ortalama 17 çeşitli siteyi ziyaret ederken, yüzde 58’inin ücretsiz internet erişimi olan otelleri seçmeleri hiç şaşkınlık yaratmıyor.

Bu kişilerin online olmalarının en önemli sebeplerinden birisinin ise arkadaşları ve aileleriyle iletişimde kalma imkanı olduğu ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupalı Turistler, Online Acenteler, Rus turistler, Tur Operatörleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları