Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hemingway’in oteli Ambos Mundos

20 Ekim, 2014 | 16:16

Hemingway’in oteli Ambos Mumbos Ünlü Amerikalı yazar Ernest Hemingway’in kaldığı otel Ambos Mundos, uzun yıllardır turistlerin ilgi odağı.

1924 yılında inşa edilen Ambos Mumdos, 20. yüzyıl tarzı mimari özellikleri taşıyor.

Ambos Mundos’un en ünlü misafiri Ernest Hemingway

Ernest Hemingway’in evi olarak bilinen otel turistlerin gözde mekanlarından. 7 yıl boyunca bu otelde kalan Hemingway, ünlü romanı “Yaşlı Adam ve Deniz”i de burada yazdı.

Ambos Mundos Hemingway aynı zamanda, İspanyol İç Savaşı sırasında dağlarda faşistlere karşı savaşan gerilla güçleri arasında bulunan Amerikalı bir İspanyolca profesörü olan Robert Jordan’ın gözünden savaşın anlamsızlığını sorgulayan “Çanlar Kimin İçin Çalıyor” kitabını da yazmaya bu otelde başladı.Günümüzde, 511 nolu bu otel odası küçük bir müze şeklinde turistlere sunuluyor.

Otelin zemin katındaki lobisinde ise iki büyük duvarda yazara ait fotoğraflar bulunuyor.

Hemingway Ambos Mumbos Ertuğrul Özkök de Ambos Mundos otelinde

Ertuğrul Özkük, Havana’ da Ambos Mundos Otel’in önünde fotoğraf çektirdi.Yazar Ertuğrul Özkök geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Küba Seyahati hakkında bir yazı dizisine başlayacağını duyurmuştu.Instagram’ dan Küba Havana fotoğraflarını paylaşan Özkök, Havana’ da Hemingway’ in konakladığı otelin önünde fotoğraf çektirdi.

Ambos Mundos Otel Detayları İçin Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ambos Mundos oteli, Çanlar Kimin İçin Çalıyor, Ernest Hemingway, Ernest Hemingway Çanlar Kimin İçin Çalıyor, Ernest Hemingway Küba, Ernest Hemingway otel, Ertuğrul Özkök, Hemingway, Hemingway Ambos Mundos, Hemingway otel, Hemingway oteli, Hemingway oteli Ambos Mundos, Küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları