Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hemingway’in Küba yıllarından kalan fotoğrafları

23 Ekim, 2014 | 11:21

Life dergisinin 1952 Eylül sayısında yayımlanmak üzere Küba’da bulunan Ernest Hemingway’i fotoğraflamaya giden Amerikalı fotoğrafçı Alfred Eisenstaedt’ın objektifinden işte bu fotoğraflar çıktı…

Bir çok ünlü sanatçıyı fotoğraflayan Alman asıllı Amerikalı sanatçı Alfred Eisenstaedt, nobel ödüllü Ernest Hemingway ile yaptığı çekimin en zoru olduğunu söylemişti.

Nobel almadan önce yapılan bu çekimlerde Hemingway’in sürekli alkol tükettiği ve depresif bir ruh halinde olduğu da fotoğrafçının düştüğü notlar arasındaydı.

İşte, Küba yıllarını Ambos Mundos Hotel’de geçiren ve otelde kaldığı odası günümüzde müze olarak kullanılan Hemingway’in kontak baskıların da bulunduğu fotoğraflar…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alfred Eisenstaedt, Alfred Eisenstaedt Ernest Hemingway, Alfred Eisenstaedt kimdir, Alfred Eisenstaedt küba, Ernest Hemingway, Ernest Hemingway fotoğrafları, Ernest Hemingway Küba, Ernest Hemingway küba fotoğraf, Ernest Hemingway resimleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları