Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hemingway’in izinde fotoğraflarla Ambos Mundos Hotel

21 Ekim, 2014 | 14:06

Hotel Ambos Amerikalı yazar Ernest Hemingway’in Küba’da yaşadığı dönemde kaldığı Ambos Mundos Otel, başkent Havana’ya gelen turistlerin en fazla merak ettiği mekanlardan…

Devrimin başkenti Havana’da hala hizmet vermekte olan Ambos Mundos Otel’i Amerikalı yazar Ernest Hemingway ile özdeşleşmiş durumda. 1933 yılında Küba‘ya gelen Hemingway, Havana günlerini bu otelde geçirdi.

Otelin 511 numaralı odasına yerleşen Amerikalı yazar, ünü romanı “Çanlar Kimin İçin Çalıyor”u burada tamamladı. Hali hazırda müze olarak kullanılan odadan neredeyse Havana’ nın tüm renkli sokaklarını görmek mümkün.

Her yıl milyonlarca turist, bu oteli görmek ve tarihe tanıklık etmek için başkent Havana’nın yolunu tutuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ambos Mundos galeri, Ambos Mundos hotel, Ambos Mundos Küba, Ambos Mundos Otel, Ambos Mundos resimleri, Ernest Hemingway, Ernest Hemingway Ambos Mundos, Ernest Hemingway havana, Ernest Hemingway kimdir, Ernest Hemingway kitapları, Ernest Hemingway Küba, Havana, Havana Küba, Havana turu, Hemingway, Hemingway oteli,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları