Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Haziran ‘da hava trafiği

07 Temmuz, 2011 | 12:36

Hava Trafiği Haziran ayında da artışını sürdürdü / Turizm Haberleri

Haziran ayında Türkiye ‘de hava alanları 12 milyonun üzerinde yolcuya hizmet verdi. / Turizm Haberleri

Türkiye ‘ de geçen seneye göre % 17 artışla bu sene haziran ayında hava alanları 12 milyon 210 bin kişiye hizmet verdi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Haziran 2011 uçak ve yolcu trafiği istatistiklerine yer verildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi istatistikleri

Devlet Hava Meydanları İşletmesi  ‘nden yapılan açıklamada, Haziran 2011 uçak ve yolcu trafiği istatistiklerinde bir önceki yılın aynı ayına göre iç hatlarda % 24,3 artışla 54 bin 156 oldu. Dış hat uçak trafiği % 7,9`luk artışla 49 bin 17`ye ulaşırken toplam uçak trafiği ise yüzde 15,9 artışla 103 bin 173`e ulaştı.

Haziran 2011 ‘de  6 milyon 846 bin 497 dış hat yolcusundan % 71,4`ünün hizmet aldığı Atatürk ve Antalya havalimanlarında, bir önceki yılın Haziran ayına göre % 11,5 oranında dış hat yolcu artışı oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya havalimanları, Atatürk Havalimanı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, DHİM, DHMİ Genel Müdürlüğü, Turizm Haberleri, Türkiye hava limanları, Türkiye havaalanları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları