Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hayran kalacağınız bir güzellik Tayland Koh Samui

14 Aralık, 2015 | 10:12

koh samui Koh Samui, beyaz kumlarla kaplı plajları, lüks restoranları, seçkin kulüpleri, 21. yüzyıl mimarisinin hakim olduğu otel ve tatil köyleriyle her kesime hitap ediyor.

Samui, 19 yüzyılda tamamen ağaçlarla kaplı, balıkçılık ve tarımla geçinilen bir yerdi. Lisa Snowdon, Daily Mail gazetesinde adeta cenneti andıran Koh Samui için bir yazı kaleme aldı. Koh Samui adasını ilk kez 20 yıl önce ziyaret ettikten sonra birkaç kez daha buraya geldiğine dikkat çeken Lisa Snowdon, Koh Samui deneyimlerini nalattı. Yogayla rahatlamaktan ve sağlıklı yemekler yemekten hoşlandığı için Kamalaya Koh Samui ‘ye gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Snowdon, Kamalaya’nın yoga, fitness, detoks ve spa alanında ödüllü bir tatil köyü olmasına dikkat çekiyor.

koh-samui-villa-otel

Kamalaya Koh Samui, bir zamanlar meditasyon ve ruhsal geri çekilme yeri olarak Budist rahipler tarafından kullanılan bir mağaranın etrafında inşa edilmiş. Lisa Snowdon, Koh Samui adasında yapılacak birçok şey olmasına rağmen ilk eğiliminin Kamalaya’da kendine yer ayırtmak olduğunu söylüyor ekliyor; “Mükemmel bir kaçış hayal ediyorsanız ihtiyacınız olan her şey burada mevcut. Burada her gün spaya gidip ve gençleştiğimi hissettiğim için çok ama çok mutlu oluyorum. Kamalaya’da hayvansal ürünlerin yerine daha çok meyve ve sebzenin yeniyor olması da burayı tercih etme sebebim”

Koh Samui Tayland Turları video;

Akşam yemeklerinde ortak bir masada oturabilir, insanlarla sohbet edebilirsiniz. Burası gerçekten çok sosyal bir yer – Tabi sohbet etmek istemiyorsanız da etmek zorunda değilsiniz. Odanızda ya da size özel bir masada yemek yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde kendi başınıza oturmak ve kitap okumak isterseniz kimse size karışmaz ama Kamalaya’da bunu yapmak istemezsiniz. Menülerinde her ne kadar sağlıklı ve leziz deniz ürünlerine yer verseler de itiraf etmeliyimliki pizzalarını da bayıldım.

En Avantajlı Fiyat & Servis Garantisiyle Koh Samui Turları Tıklayın

koh-samui-otelleri

Koh Samui tatilimizde iki yataklı ve güzel bir havuzu olan villada kaldık. Modern bir banyoya sahip villadaki yataklar ise bugüne kadar gördüğüm en rahat yataklardı. Pamuk çarşaflar ve muhteşem yastıklar göze çarpan diğer ayrıntılardı. Ertesi gün, uzun bir cadde üzerine kurulmuş çok çesitli tezgahları ve restoranlarıyla ünlü balıkçı köyünü ziyaret ettik. Alışveriş sonrası Starfish & Coffee isimli küçük ama rahatlacı restoranda eğlenceli bir yemek fırsatımız oldu. Başka bir gece, Samui ‘nin en popüler plaj alanlarından biri olan Chaweng’e gittik. 20 yıldır burada bulunmamıştım, gelişimi ve büyüklüğü beni gerçekten şaşırttı.

koh-samui-plajlari

Ladyboy gösterisi olan Starz adlı bir bara gittik ve bu hepimiz için çok eğlenceli oldu. Burada Koh Samui’nin eğlenceli ve çılgın gece hayatını yeterince gördük ve villamıza geri döndük. Bizim için gece eğlencesi villamızdaki havuzda düzenlediğimiz özel yüzme partisiyle devam etti. Sabah olduğunda, güneşle birlikte uyandığınızda ilk aklımıza gelen şey sabah kahvaltısından önce sahil yürüyüşü yapmak ya da yüzmek oluyordu. Ardından kızlarla birlikte yoga seanslarımız başlıyordu. Tayland gezimiz benim için gerçekten gerekli olan dinlenmek için fırsat verdi.

Koh Samui yi gerçekten çok seviyorum. Tayland’a bir dahaki gelişimde biraz daha ada ziyareti yapmayı planlıyorum. Mesela Phuket adasına hiç görmedim ve listemde daha çok yer var.

Dünyanın en güzel adası seçilen Koh Samui Balayı Turları İçin Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kamalaya, Kamalaya Koh samui, Kamalaya samui, Koh Samui, Koh Samui Tayland, Koh Samui Adası, Koh Samui Balayı, koh samui gece hayatı, Koh Samui gezilecek yerler, Koh Samui Turu, Samui, Samui spa, Samui tayland, Tayland, Tayland gece hayatı, Tayland turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları