Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Haymana’ya 5 yıldızlı termal otel / Turizm Haberleri

24 Şubat, 2011 | 18:02

Haymana’ya 5 yıldızlı termal otel / Turizm Haberleri

Ankara’nın Haymana ilçesine yapılması planlanan 5 yıldız termal otelin temeli nisan ayında atılacak.
Kaymakam Hüseyin Karameşe, konuyla ilgili açıklamasında, Haymana’ya dünya çapında 5 yıldızlı bir termal otel yapılacağını söyledi.

Hüseyin Karameşe, “Haymana, turizm şehri. Turizm potansiyelimizi yeteri kadar değerlendiremedik. Haymana, suyunun değerinin farkına yeni varmakta. Birkaç büyük yatırımcı gerekli izinleri aldı. Nisan ayının başında 60 dönüm bir arazi üzerine 460 yataklı, uluslararası müşterilere açık bir beş yıldızlı termal otelin temelini atacağız.” dedi.

Haymana’da iki sıcak su kuyusundan 210 metrede 44 derece sıcaklığında sıcak su çıktığını ifade eden Kaymakam Hüseyin Karameşe, “Birinci kuyudan saniyede 55 litre sıcak su çıkıyor. İkinci kuyudan ise saniyede 35 litre sıcak su çıkıyor. İkinci kuyuyu şu an kullanmıyoruz. İhtiyaç olduğunda kullanmak için yedekte bekletiyoruz.” diye konuştu.

Hüseyin Karameşe ayrıca, şu anda Haymana’da 5 termal otelin faal olarak çalıştığını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Haymana 5 yıldızlı termal otel, Haymana otel, Haymana termal otel, haymana termal oteller, Hüseyin Karameşe, Kaymakam Hüseyin Karameşe, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları