Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hayatın en önemli kaynağı objektiflerde

24 Ekim, 2013 | 13:36

sefakoy-kultur-merkezi Küçükçekmece Belediyesi Fotoğraf Atölyesi öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı ‘Su Karma Sergisi’ Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlere buluşuyor.

‘Su’ gibi görece zor, ama özgün bir konunun işlendiği serginin açılışına, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek başta olmak üzere, birçok fotoğraf sanatçısı ve vatandaş katıldı.

1,5 SENE SONRASINA GÜN VERİYORUZ

Konuşmasında sergide eseri bulunan tüm sanatçıları tebrik eden Hüseyin İpek, “Doğma büyüme Küçükçekmeceliyim. Geçmişte tüm bunlar bizim için hayaldi. Şu anda ise kültür merkezlerimizde 1,5 sene sonrasına gün verir haldeyiz. Hız kesmeden kültür etkinliklerimize, faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu serginin herkese hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

FOTOĞRAF ATÖLYESİ KURSİYERLERİ ZORU BAŞARDI

Su maddesinin fotoğrafçı için, hem içine girdiği kabın şeklini almasından çalışması çok kolay, hem de ‘poz verdirilemez ve kendi ışığını kendi seçen’ olarak çok zor bir konu olduğunu belirten fotoğraf sanatçısı Mehmet Çağlarer ise, “Bu nedenle fotoğraf atölyesi kursiyerleri, ‘Su’ gibi bir konuda eserler üretebilecek düzeye geldiklerini bu sergiyle gösterdiler. Ortaya çıkan çalışmalar da bu konudaki gözlemimizin haklılığını gösterdi.”dedi.

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜRLER

Bir yıldır Fotoğraf Atölyesi’nde ders alan Yeşim Oğuz ise, Küçükçekmece Belediyesi’ne ve Mehmet Çağlarer’e teşekkür ederek, “Bu sergi için yaklaşık 20 fotoğrafımı gönderdim. 11 tanesi seçilmiş. Buraya gelene kadar da hangi fotoğrafların sergi için seçildiğinden haberimiz yoktu. İlk defa bugün gördük. Bu nedenle çok heyecanlıyım. Ne kadar güzel olduklarını bir kez daha anladım.”diye konuştu.

Sergide, fotoğraf sanatçısı Mehmet Çağlarer yönetimindeki kursiyerlerin, teknik bilgilerini estetik yetilerle geliştirerek hazırladıkları 50-60 saatlik çalışmaları yer alıyor.

Ayşe Alakuş, Cahit Topkara, Ceylan Arslan, Dilşad Öge, Engin Çolakoğlu, Ergül Kaymaz, İsmail Yaylı, Mustafa Çakırca, Nazlı Erkenci, Neslihan Deveci, Onur Hasoğlu, Orhan Alanlıoğlu, Öznur Sıray, Sakine Özkan, Yeşim Oğuz’un 100’e yakın çalışmasının sanatseverlere sunulduğu sergi, 15 Kasım tarihine kadar SKSM’de ziyaret edilebilir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fotoğraf Atölyesi, Hüseyin İpek, Küçükçekmece Belediyesi, Mehmet Çağlarer, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Su Karma Sergisi,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları