Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hayati Yazıcı: Turist sayısını arttırmak istiyoruz

27 Eylül, 2010 | 09:38

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul’a gelen turistlerin bir gece değil en az üç gece konaklanmasını amaçladıklarını bildirdi. Turist sayısını ise birkaç kat artırmayı öngördüklerini açıkladı.

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nce tertip edilen Babı- Ali Buluşmaları’nın 7’ncisi İstanbul’da yapıldı. Buluşmaya Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yanı sıra Kaptan Cousteu’nun adamları ile gazeteciler katıldı.

Bakan Yazıcı toplantıda yaptığı konuşmada, İstanbul Yenikapı’da bulunan tarihi kalıntıların kültürel önemine işaret ederek, “Dünyanın en eski ve en köklü şehirlerinden biri olan İstanbul üç kıtayı birbirine bağlıyor. Önemli tarihi yapılar ve yapıtlar ihtiva ediyor. Eminönü’nden Süleymaniye’ye yürüyün orada tarihi göreceksiniz.” dedi. Tarihi kalıntıların derme çatma yapıların altında kaybolduğundan dert yanan Yazıcı, “Gücümüz olsa da yarımadada tarihi dokuyu zedeleyen yapıları şöyle çekip kenara atsak. İşte bunu kısmen de olsa yapabilsek İstanbul için yararlı olacak.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında İstanbul’un turizm potansiyelini de değerlendiren Bakan Hayati Yazıcı, şehre gelen turistin bir gece değil en az üç gece konaklamasını amaçladıklarını kaydetti. Turist sayısını ise birkaç kat artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Yazıcı, valilerle işbirliği yaparak Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan başarılı çocukları İstanbul’a getirdiklerinin altını çizerek, “İnanıyorum ki o çocuklar bu güzellikleri görüp sahiplenme bilinciyle kendi şehirlerinde emniyet güçlerine taş atmaya gitmeyecekler” diyen Yazıcı, “Belki çok iddialı ama böyle bir gözlemimiz var.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Ekonomi Gazetecileri Derneği, Hayati Yazıcı, Hayati Yazıcı Haberleri, Hayati Yazıcı İstanbul Turist, Hayati Yazıcı Kimdir, Hayati Yazıcı Turist Sayısı, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları